Renault elektrikli otomobil satışında rekor kırıyor

Renault elektrikli otomobil

Renault elektrikli otomobil satışında rekor kırmaya devam edecek gibi görünüyor. Şirket oldukça iyi bir satış rakamı elde etti. Hadi gelin merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük otomotiv devleri içerisinde yer alan Renault elektrikli otomobil satışında iyi bir konuma yükseldi. Özellikle uygun fiyatlı otomobilleri ile ön plana çıkan şirket kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Kasım ayındaki otomobil satış rakamları açıklandığında aslında firmanın binek otomobil satışlarının düştüğünü gördük.

Benzinli binek otomobillerin satışında düşüş yaşanırken elektrikli modellerde işler tam tersi yürüyor. Kasım ayındaki satış raporlarına bakıldığında Renault elektrikli otomobillere daha fazla yönelecek gibi görünüyor. Küresel çapta bu alana büyük bir yönelim var.

Renault elektrikli otomobil satışında rekora doymuyor

Tesla ile birlikte başlayan elektrikli otomobil macerası her sene çok daha ileri boyuta ulaştı. Şimdi ise Renault sektörde kendisinden bahsettiriyor. 2021 Kasım ayında 13476 adet elektrikli sedan ve ticari otomobil satan şirkette yüzler gülüyor.

Renault elektrikli otomobil

Dünya genelinde Renault binek araçlarda yüzde 11.5 seviyelerine kadar gelmişti. Ticari otomobil satışlarında ise bu rakam yüzde 4.8 düzeyine kadar çıktı. Elektrikli otomobillerden oluşan bu kategori Avrupa pazarında büyük bir rağbet görüyor. Zaten Avrupa Birliği önümüzdeki yıllarda benzinli otomobilleri tamamen yasaklıyor.

Renault Clio zammı bu kadar da olmaz dedirtti: Fiyatı aşırı yükseldi

Renault elektrikli araç satışında rekor kırarken bazlı modeller daha fazla tercih ediliyor. Mesela geçtiğimiz ay şirket 9400 civarında ZOE ve yaklaşık 3100 Twingo Z.E satmayı başardı. Ayrıca yine minibüs ve bazı yeni sedan modellerinin satışı gerçekleşti. Şirket önümüzdeki yıllarda elektrikli otomotiv sektöründe daha önemli bir konuma yerleşecek. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir