Redmi Turbo 3 İlk Kez Görüldü

Redmi Turbo 3

Redmi’nin kısa süre önce duyurduğu Turbo serisinin ilk üyesi olan Redmi Turbo 3’ün tasarımını gözler önüne seren ilk görselleri sızdırıldı.

Xiaomi’nin alt markası olan Redmi, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak çok yakında Turbo alt başlığını taşıyan yeni bir akıllı telefon serisi çıkaracağını duyurdu. Bu açıklamayla birlikte ortaya çıkan bilgiler, bu serinin ilk modeli olacak Redmi Turbo 3’ün yakında piyasaya sürüleceğini gösterdi. Bu sayede ilk detaylarını öğrenme şansı yakaladığımız Turbo 3, dün önemli bir sızıntıya konu oldu. Redmi Turbo 3’ün ilk görsellerinin sızdırılmasıyla birlikte bu yeni serinin tasarımını ilk kez görme şansı yakaladık.

Redmi K serisi ile Redmi Note serisi arasında konumlandırılacak olan Turbo serisi, performans odaklı telefonlar sunacak. Redmi Note serisi gibi onlar da Vivo ve Honor’un modelleri gibi  orta segmentte yer alacak ama amiral gemisi telefonlara yakın bir performans sunacak. Öte yandan telefon özellikle kamera departmanında son derece iddialı olacak. En azından Redmi’nin iddiası bu yönde.

Redmi Turbo 3 ilginç bir arka tasarıma sahip. Bir karenin dört köşesine yerleştirilmiş gibi duran dört halkadan ikisinde telefonun üçlü kamerasının iki lensi bulunuyor. Bunlardan biri OIS destekli 200 megapiksellik ana lens olacak. Diğerinin ise geniş açılı lens olacağı tahmin ediliyor. Bu dört halkanın ortasında bulunan daha küçük boyutlu lensin ise makro kamera olduğu düşünülüyor.

Henüz netlik kazanmamış olsa da şu ana kadar gelen bilgiler telefonun Snapdragon 8s Gen 3 yonga setinden güç alacağını gösteriyor. Telefonda bu yonga setine 16 GB RAM ile 512 GB dahili depolama alanı eşlik edecek.

Redmi Turbo 3 2 Redmi Turbo 3 1

Apple Robot Üretip Satmayı Planlıyor