Reddit bu uygulamanın fişini çekiyor

Reddit yeni değişikliğini duyurdu

Reddit, canlı sesli sohbetlerini 21 Mart’ta kapatacak. Reddit Talk’u iki yıldan daha kısa bir süre önce COVID-19 salgınının sancıları sırasında piyasaya sürmüştü, ancak şirketin ilgi eksikliği nedeniyle özelliği kaldıracağı duyuruldu. İşte detaylar.

Reddit, ses özelliklerini hâlâ geleceğinin bir parçası olarak görüyor, ancak diğer önceliklere odaklanmak için bunları şimdilik arka plana atıyor. Talk’a güç veren teknolojinin sağlayıcısının da işlerinin son vermesi uygulamanın sonunu getirdi.  Bir gönderide, şirket “Sesi dahil etmeden önce uygulamayı daha basit hale getirmek ve daha iyi alt dizin altyapısı oluşturmak gibi – yapmamız gereken önemli işler var” diye açıkladı. “Asıl planımız, bunun üzerinde çalışırken Talk’u sürdürmekti. Ne yazık ki, Talk için kullandığımız 3. taraf ses satıcısı hizmetini kapatıyor. Diğer bir deyişle, bu geçiş sırasında Talk’u canlı tutmak için gereken kaynaklar önemli ölçüde arttı ve bunları karşılayamaz hale geldik” ifadeleri eklendi.

Reddit bu uygulamanın fişini çekiyor

Yeni Hyundai KONA

Ancak kayıtlar hemen silinmeyecek. Geçen yıl 1 Eylül’den sonra gerçekleşen tüm tartışmalar 21 Mart’tan itibaren indirilebilecek. Kayıtların bir kopyasını almak için 1 Haziran’a kadar vaktiniz olacak. Reddit’in Talk’u yeniden canlandırmak veya diğer ses özelliklerini kullanıma sunmak için bir zaman çizelgesi yok. Pandeminin başlamasından sonra Clubhouse’un popülaritesi patladı ve diğer önde gelen teknoloji şirketlerini kendi versiyonlarını oluşturmak için yarıştı ancak şimdi bu popülerlik oldukça azaldı ve Clubhouse’u kullanan yok.

Onlyfans hesabı açan liseli okulu bıraktı! Artık okumaya ihtiyacım yok!

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir