Ana sayfa İnternet Recep Tayyip Erdoğan site engellemeleri için açıklama yaptı!

Recep Tayyip Erdoğan site engellemeleri için açıklama yaptı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan site engellemeleri için açıklama yaptı. Recep Tayyip Erdoğan, artık bir sitenin komple engellenmeyeceğini açıkladı.

Türkiye’de bildiğiniz gibi sakıncalı görünen sitedeki bir bölüm veya sayfa için komple internet sitesine erişim engeli uygulanıyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yargı Reformu Stratejisi’ni açıklarken bu konu hakkında sevindiren bir açıklama yaptı.

Cumhurbaşkanı, tutuklama tedbirinin ölçülü kullanılmasına yönelik yeni adımlar attıklarını ifade ederek, “Önümüzdeki dönemde adil yargılanma hakkının daha etkin şekilde korunmasını hedefliyoruz. Adliyelerde vatandaşların işlerinin kolaylaştırılmasına yönelik birtakım hedefler ve faaliyetler belirledik. Mevzuatın sadeleştirilmesi, adli yardım sisteminin ve savunma hakkının güçlendirilmesi hususlarında da atacağımız adımlar bulunuyor. Bir internet sitesinin tamamına değil, engellenmesine karar verilen kısmına erişimin sınırlanmasına imkan verecek bir düzenleme yapılacak. İfade özgürlüğüne ilişkin kararların istinaf aşamasından sonra bir de Yargıtay tarafından incelenmesini sağlayacağız.” açıklamasında bulundu.

Apple Music uygulaması sızdı!

Yeni Yargı Reformu Stratejisi’nin ne zaman yürürlüğe gireceği ve Imgur ve Wikipedia gibi sitelerin ne zaman erişim engelinden kurtulacağı bilinmiyor. Ancak mantıklı olunan hamlenin geç de olsa uygulanması güzel. Umarız bu yasa kısa sürede yürürlüğe girer ve internet sitelerindeki sadece sakıncalı olan sayfalar engellenir.

Recep Tayyip Erdoğan

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

instagram şifre kırma 2020

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü?

Instagram şifre kırma ve Instagram hesap çalma mümkün mü? Instagram hesabı çalmaya çalışmadan önce sizleri haberimize alalım. Instagram kullanımı artık Facebook’u geçmiş durumda. En...

Son Haberler