Uber Türkiye faaliyetlerini sonlandırdı!

Uber Türkiye

Uber Türkiye faaliyetlerini sonlandırdığını açıkladı. Peki, bu kapsamda artık hangi Uber hizmetleri artık hizmet vermeyecek? İşte resmi açıklama!

Uber ile taksiler arasındaki gerginlik siyasi ayağa taşınmış ve dünyaca ünlü servisin önü tıkanmıştı. Bu olaylardan sonra Uber’ın bir süredir Türkiye’deki faaliyetlerini sonlandıracağı söyleniyordu. Bugün ise Uber tarafından resmi bir açıklama geldi. Uber XL servisi artık Türkiye’de hizmet vermeyeceğini belirtti.

İşte Uber’in resmi açıklaması

“Uber, bugün dünyada 63 ülkede, 700’den fazla şehirde günde 15 milyon yolculuk yapılmasına imkan sağlayan global bir teknoloji platformu olmuştur.

Uber, 2014 yılı itibariyle İstanbul’da hizmet vermeye başlamış ve güvenli ulaşımın popüler seçeneği haline gelmiştir. Türkiye’de 4 milyondan fazla kullanıcı uygulamamızı indirmiş, 12,000 UberXL sürücü ortağı ile 6,000 şirket Uber sayesinde gelir elde etmiştir.

Maalesef, çok zor bir karar almak durumunda kalarak İstanbul’daki UberXL faaliyetlerimizi 31 Mayıs tarihi itibariyle durdurduğumuzu bildirmek isteriz. Uber, Türkiye için uzun vadeli bir iş ortağı olmak istemektedir. Yolcularımıza Sarı Taksi ve Turkuaz Taksi ürünlerini sunmaya devam edeceğiz.

Uber olarak Türkiye’ye olan bağlılığımızı koruyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ve tüm ilgili yerel paydaşlarla beraber çalışmak istiyoruz.

Bize güvenen tüm yolcularımıza ve her koşulda saygınlık ve profesyonellikleri ile örnek olan her bir UberXL sürücü iş ortağımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Uber Türkiye

Recep Tayyip Erdoğan site engellemeleri için açıklama yaptı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin