Ana SayfaGenelPS5 stokları yine saniyeler içerisinde tükendi

PS5 stokları yine saniyeler içerisinde tükendi

Geçtiğimiz gün Amazon Prime kapsamında PS5 bir kez daha ülkemizde satışa sunuldu. Nitekim PS5 stokları yine saniyeler içerisinde tükendi.

Teknoloji ve oyun sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere PS5 ilk çıktığı günden bu yana kara borsadan kendisini kurtaramadı. Özellikle Türkiye gibi stok sayısının sınırlı tutulduğu ülkelerde normal satış fiyatına PS5 almak neredeyse imkansız.

Konsolun çıkışının üzerinden yaklaşık olarak 9 ay geçti. Bu 9 aylık süreçte PS5’teki stok sıkıntısı aşılamadı.

Konsol ne zaman, nerede satışa çıksa stoklar saniyeler içerisinde tükendi. Aynı geçtiğimiz gün Amazon Türkiye’de olduğu gibi.

PS5 stokları yine saniyeler içerisinde tükendi

Amazon Türkiye Prime etkinliği kapsamında sınırlı sayıda PS5’i satışa sundu. Sizlerin de tahmin edebileceği üzere bu satışlarda PS5 stoklarının tükenmesi yalnızca saniyeler sürdü.

Tabi ki şunu da belirtmemiz gerekiyor. Şu anda PS5 almak isterseniz bu imkansız bir şey değil. Yapmanız gereken tek şey kesenin ağzını biraz açmak. Çünkü az önce de belirttiğimiz üzere PS5 uzun bir süredir karaborsada. Hatta ilk çıktığı günden bu yana karaborsada desek daha doğru bir söylemde bulunmuş oluruz.

Öte yandan Microsoft cephesinde böyle bir sıkıntının olmadığını hatırlatalım. Yani şu anda hem Xbox Series X, hem de Series S’i dilediğiniz zaman satın alabilirsiniz. Lakin iş PlayStation 5 olduğunda normal satış fiyatının üzerinde bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Altcoin rallisi gelecek mi: Bu tarihler çok önemli

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU