PS5 beta güncellemesi sonunda Discord sesli sohbeti ekliyor

PS5 beta güncellemesi sonunda Discord sesli sohbeti ekliyor

Sony, Discord özelliklerini 2022’nin başlarında PS5 konsollarına entegre ettikten sonra sesli sohbetin en son beta güncellemesine ulaştığını duyurdu. İşte detaylar.

ABD, Kanada ve Japonya’daki PS5 Test Kullanıcıları, Microsoft’un özelliği Xbox’ta kullanıma sunmasından birkaç ay sonra Discord aramalarına katılabilecek. PS5 ayrıca 1440p için Değişken Yenileme Hızı desteğinin yanı sıra pano UX geliştirmeleri ve daha fazlasını kazanıyor. Discord entegrasyonu, ilk başta Xbox’ta olduğu gibi biraz hantal işleyebilir. Discord’un bloguna göre, nasıl kurulacağı ve kullanılacağı da açıkladı. Öncelikle, PlayStation Network (PSN) hesabınızı Discord’a bağlamanız, ardından “Bağlantılı Hizmetler” altında Discord’u seçmeniz gerekiyor. Bundan sonra, bir QR kodunu veya PS5’in entegre tarayıcısını kullanarak entegrasyonu tamamlayabilirsiniz.

PS5 beta güncellemesi sonunda Discord sesli sohbeti ekliyor

Bununla birlikte, konsolda Discord sohbetini her kullanmak istediğinizde, konuşmanızı aktarmak için mobil cihazınızı kullanmanız gerekecek ki bu ideal olmayabilir. Kasım ayında Microsoft, Discord sohbetlerine doğrudan konsoldan katılmayı mümkün kıldı, bu yüzden umarız Sony sonunda aynısını yapar. Diğer yeni sosyal özellikler arasında ekranları paylaşmanın yeni bir yolu, kontrol panelindeki grup sohbetleri ve şu anda hangi arkadaşlarınızın oyun oynadığını gösteren “oynayan arkadaşlar” sekmsi yer alıyor. Sony ayrıca 1440p oyun için Değişken Yenileme Hızı desteğini de tanıttı, bu nedenle HDMI 2.1 ekranlar bu çözünürlükte daha az yırtılma ile daha akıcı performans gösterecek. Sony, geçen yıl Nisan ayında PS5 VRR’yi ve kısa bir süre sonra 1440p desteğini başlattı, ancak iki özellik henüz birlikte çalışmıyor.

Sıfır otomobil fiyatları stok sıkıntısı yüzünden artmaya devam ediyor!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir