PlayStation VR2, 30’dan fazla oyunla geliyor

PlayStation VR2

Önümüzdeki ay piyasaya sürülecek olan PlayStation VR2, daha çıkışta 30’dan fazla oyuna sahip olacak. Bunlardan biri de Gran Turismo 7 olacak.

Sanal gerçeklik, yani VR henüz oyun dünyasının itici gücü haline gelmemiş olsa da, bu durumun yakın gelecekte değişmesi bekleniyor. Çünkü önümüzdeki bir kaç yıl içinde VR oyunlarının çok daha popüler hale geleceğine neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Bu yüzden oyun şirketleri de bu alana önemli yatırımlar yapıyor.

VR oyunculuğuna yatırım yapan şirketlerin başında gelen Japon teknoloji Sony, yakında çıkaracağı PlayStation VR2 ile bu alanda kullanıcılara sunduğu teknolojiyi güncellemeye hazırlanıyor. Heyecanla beklenen PlayStation VR2, 22 Şubat 2023’te raflardaki yerini alacak.

Sony, PlayStation VR2 kulaklığını tanıttı

PS VR2’nin çıkışı artık sadece bir buçuk ay uzakta olduğu için, oyun severler şimdiden bu yeni VR başlığında oynayacakları oyunlara gözlerini dikmiş durumda. Neyse ki Sony, bu oyun severleri uzun süre meşgul tutacak bir oyun seçkisi hazırlamış gibi görünüyor. Hatırlarsanız şirket geçen yıl bir açıklama yaparak PS VR2’nin daha çıkışta 20’ye yakın büyük oyuna sahip olacağını söylemişti. Görünen o ki şirket sadece bu sözünü tutmakla kalmayacak, bu rakamı daha da yukarı çekecek.

Şu sıralar Las Vegas’ta düzenlenmekte olan CES 2023 fuarında yeni VR başlığını kullanıcılarla buluşturan Sony, PS VR2’nin daha çıkışta otuzdan fazla oyuna sahip olacağını, üstelik bunlardan birinin de Gran Turismo 7 olacağını açıkladı. PlayStation’ın popüler yarış oyununun VR başlıklarında nasıl bir deneyim sunacağı merak konusu.

Öte yandan Gran Turismo 7’ye halihazırda sahip olan PlayStation 5 sahiplerinin VR sürümü için ekstra bir ücret ödemesi gerekmeyecek. VR desteği, ücretsiz bir güncelleme olarak bu oyun severlere sunulacak.

The Last of Us sadece iki sezon sürebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir