Spotify zaman kapsülü özelliğini kullanıcılara sundu

Spotify zaman kapsulu

Spotify kullanıcılarına ilgi çekici bir özellik daha sundu. Zaman kapsülü olarak görev gören bu özellik, bir yıl sonra açılacak bir çalma listesi yaratılmasını sağlıyor.

Bugün müzik dünyasının değişilmez bir parçası haline gelen Spotify, hem abone sayısını hem de gelirini her geçen gün biraz daha arttırıyor. Ancak İsveç merkezli şirket bununla yetinmeyip, hem daha fazla abone kazanmanın hem de mevcut abonelerine daha iyi hizmet sunmanın yollarını arıyor. Bu amaç doğrultusunda da sürekli yeni özellikler ve formatlar bularak kullanıcılarına sunuyor.

Hatırlayacağınız üzere yılın sonunda sosyal medyada en popüler trendlerden biri Spotify’ın yıl sonu istatistiklerini paylaşmak olmuştu. Tüm dünyada milyonlarca kişi, o yıl neler dinlediklerinin özetini sosyal medyadaki takipçileriyle paylaştı. Aynı zamanda başkalarının neler dinlediğini keşfetme şansı yakaladı.

Şirket, yıl sonu özetlerinin gördüğü bu yoğun ilgiden memnun kalmış olsa gerek ki, sosyal medyada ses getirebilecek yeni bir özelliğin daha temelini attı. Bu kez de kullanıcılara, bir yıl sonra açılmak üzere oluşturulacak bir zaman kapsülü yaratma özelliği sunuldu.

Spotify 11 orijinal podcast'ini daha iptal ediyor!

Bu yeni özellikte kullanıcılar, dinledikleri müziklere yönelik üç kısa soruya cevap vererek gizemli bir çalma listesi oluşturuyor. Gizemli diyoruz çünkü kullanıcılar bile kendileri için oluşturulan bu listeyi göremiyor. Adı üstünde bir tür zaman kapsülü olarak görev görecek olan bu çalma listesi, bir yıl sonra açılacak ve kullanıcılar da ancak o zaman kendileri için hazırlanan bu listeyi keşfetme şansı yakalayacak. Görünen o ki Spotify bunun da yıl sonu özetlerine benzer bir etki yaratmasını umuyor. Çünkü bir yıl sonra kapsüller açılıp listeler belli olunca, pek çok kişi bu listeye dair düşüncülerini sosyal medyada paylaşacak, bu da şirket için bedava bir reklam yaratacaktır.

The Last of Us sadece iki sezon sürebilir


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir