Ve PlayStation 5 için Sony PS CEO’su konuştu

PlayStation 4

PS4 ve PS4 Pro’nun ardından sıra PlayStation 5’e geliyor gibi, ama yine de biraz daha vakit var diyebiliriz. İşte PlayStation CEO’su John Kodera’nın PS5’in çıkış tarihiyle ilgili paylaştığı bilgiler…

Sony, PlayStation 4’ün ardından yeni nesil konsol hamlesini PS4 Pro ile yapmış ve 4K oyunlar için kapıları aralamıştı. Görünüşe göre PS4 ailesinin daha ömrü var, ama isterseniz bir sonraki konsol için de ilk düşünceleri sizlerle paylaşalım. PlayStation 5 için çalışmalar çoktan başladı bile.

Öncelikle şunu söylemekte yarar var ki önümüzdeki birkaç sene içinde PlayStation 5’i görmeyeceğiz, ama öte yandan PS5 çok da uzak bir gelecekte değil.

Ve PlayStation 5 için Sony PS CEO'su konuştu

PlayStation 5, en erken 2021 yılında çıkacak

PlayStation CEO’su John Kodera, geçtiğimiz günlerde Wall Street Journal’a konuştu ve sıradaki konsolun ne zaman geleceği hakkında ufak da olsa bilgiler paylaştı. PlayStation5, en yakın tarih olarak 3 yıl sonra, 2021’de bizlerle olabilir.

Yetkililer, donanımla birlikte yeni servislerin de nasıl uyumlu bir şekilde çalışması gerektiği üzerine kafa yorarken, donanımlar değil de servislerin bu kez daha ön planda olacağını belirtiyor. Ayrıca yeni bir abonelik servisinden oyunların yayınlanmasına kadar yine birçok yeni fikir üzerine çalışmalar yürütülüyormuş.

Daha fazla bilgi oldukça sizlerle paylaşacağız.

Vestel Venus Z20 inceleme (Video)


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin