Facebook, Hristiyan nüfusunu geride bıraktı


Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformu Facebook, 15. yaş gününü kutluyor. Platform, bundan tam 15 sene önce, 4 Şubat 2004’te, küçük bir odada TheFacebook.com ismiyle kurulmuştu. Mark Zuckerberg ve Harvard’tan bazı arkadaşlarının girişimleriyle önce üniversite dünyasına yönelik düşünülen bu platform, günümüzde tüm dünyayı kapsamın altına aldı.

Facebook, Hristiyan nüfusundan daha fazla sayıda kullanıcıya sahip

Facebook’un hikâyesiyle ilgili kitaplar hazırlandı, hatta film bile çekildi. Zuckerberg’in servetinden söz etmeye zaten gerek yok. Yine de her şey harika gitmedi tabii. Örneğin son dönemde yaşanan veri ihlalleri sebebiyle şirketin başı çok ağrıdı. Ve gelelim şimdiye…

Facebook, Hristiyan nüfusunu geride bıraktı

Facebook’un şöhretine katkı sağlayan yeni bir kategori daha var. Business Insider’daki habere göre, 2018’in sonu itibarıyla platformun aylık kullanıcı sayısı tam 2.32 milyar kişi oldu. Bu da dünya üzerindeki toplam Hristiyan nüfusundan (2.3 milyar) daha fazla.

Zuckerberg, platformun ilk günlerinden bu yana “insanları birbirine yaklaştırarak daha iyi iletişim kurabilmelerini sağlama” amacında idi, ama bu kadarını herhalde o da tahmin etmiyordu. Belki de etmişti?

Oppo RX17 Pro kutu açılış videosu (Unboxing)


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin