Apple Plastik Kasalı Apple Watch SE Çıkarmayı Planlıyor

Apple Watch Series 8 ateşiniz olup olmadığını tespit edecek!

Apple hakkında söylediği birçok bilgi doğru çıkan gazeteci Mark Gurman, teknoloji devinin plastik kasalı Apple Watch SE üzerinde çalıştığını açıkladı. İşte detaylar…

Mark Gurman geçtiğimiz gün yayınladığı haftalık Power On yazısında Apple’ın düşük maliyetli Apple Watch SE çıkarmak istediğini, bu yüzden de alüminyum yerine sert plastik kasaya sahip akıllı saat geliştirmekte olduğunu belirtti. Piyasaya bulunan Watch SE 249 dolara satılırken, Samsung’un en ucuz saati Galaxy Watch FE 199 dolar fiyata sahip.

Cupertino merkezli firma 2013 senesinde iPhone 5’in yeniden tasarlanmış bir versiyonu olan plastik kasalı iPhone 5C’yi piyasaya sürmüştü. Çeşitli renk seçeneklerine sahip olan iPhone 5C tartışılan bir model olmayı da başardı. Çünkü eleştirmenler plastik kasanın metal kasaya göre bir adım aşağıda olduğunu ve bazı müşterilerin düşük fiyatı halen yüksek bulduğunu söylemişti. Plastik Apple Watch SE’nin piyasadan nasıl bir tepki alacağı da merak konusu.

Apple Watch SE

Apple Watch X hakkında da bazı havadisler var. Analist Ming-Chi Kuo, Apple Watch X‘in önceki modellere göre daha ince tasarıma ve daha büyük ekrana sahip olacağını ileri sürdü. Kuo’ya göre yeni nesil Apple Watch’un boyutları 45 ve 49 mm olacak. Şu anda piyasadaki modellerin boyutları ise 41 ve 45 mm. Analist, Apple Watch Ultra’nın genel olarak aynı kalacağını, fakat yeni bir koyu/siyah renkle satışa çıkabileceğini söyledi. Bu yeni koyu rengin kaderi üretimdeki verimin beklentileri karşılamasına bağlı. Apple’ın üretim ve kalite konusunda katı şartları var. Eğer herhangi bir ürün bu şartları sağlayamıyorsa rafa kaldırılıyor.

Ming-Chi Kuo, Apple Watch X ve yeni Apple Watch Ultra bileşenlerinin 3D baskı teknolojisiyle üretileceğini de söyledi. Aslında daha önceden de bu konuyu dile getirmişti. BLT, 3D baskı bileşenlerinin tedarikçisi olacak.

iOS 17.5.2 Güncellemesi Geliyor