Pixel 7 sahipleri için Flappy Bird şoku!

Google Pixel 7

Akıllı telefon dünyasına iki yeni model armağan eden Google, cihazlarını kullanıcılara göndermeye başlarken, bu hamle bazı şaşırtıcı gelişmelerin de ortaya çıkmasına neden oldu.

Pixel 7 sahipleri için Flappy Bird şoku! Amerikalı teknoloji devi Google tarafından geliştirilen ve geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen etkinlikte resmen tanıtılan Pixel 7 serisi, yavaş yavaş YouTuber’ların eline geçmeye başladı. Telefonları test etmeye başlayan bu isimler ise, Pixel 7 serisine ilişkin oldukça önemli bir detayı gün yüzüne çıkarmış oldu.

Telefon yanında şarj cihazı vermeyen üretici sayısı hızla artıyor

Teknoloji dünyasını yakından takip eden isimler, Google’ın 64-bit konusunda ne kadar kararlı olduğunu da biliyordur. Nitekim 2014 yılında servis edilen Android 5.0 ile 64-bit işlemcilere merhaba diyen Google, aradan geçen süre içerisinde bu tutumunu arttırarak sürdürmüştü. 2019 yılına gelindiğinde, Google Play’e dahil olacak bütün uygulamalar için 64-bit zorunluluğunu ilan eden Amerikalı teknoloji devi son hamlesini ise Pixel 7 serisi ile yaptı.

Google Pixel 7

Pixel 7 sahipleri için Flappy Bird şoku!

Buna göre Pixel 7 ve Pixel 7 Pro modellerinde 32-bit kökenli hiçbir uygulama desteklenmeyecek. Aslına bakarsak, zaten 2019 yılından bu yana sisteme sadece 64-bit uygulamalar dahil edildiği için bu durum pek sorun oluşturmayacak ancak başta Flappy Bird olmak üzere birkaç uygulamanın hala 32-bit temelli olduğu düşünüldüğünde bu oyunların artık yeni Pixel akıllı telefonlarından oynanamayacağını da belirtelim.

pixel 7 2

Bunun yanında Google’ın bu hamlesini tablet pazarında da sürdürmesi ve yakın zamanda tanıtılması beklenen tablet modellerinin de yalnızca 64-bit işlemcileri desteklemesi bekleniyor.

TikTok sinema bileti de satacak