En iyi kameraya sahip akıllı telefon koltuğu el değiştirdi

Google Pixel 7

Akıllı telefon dünyasının en önemli kategorilerinden biri olan en iyi kameraya sahip akıllı telefonlar listesinin zirvesinde artık yeni bir isim var.

En iyi kameraya sahip akıllı telefon koltuğu el değiştirdi. Yeni bir akıllı telefon alacakların en çok dikkat ettikleri şeylerin başında kamera performansları geliyor. Her ne kadar artık gelişen teknoloji ile birlikte orta segment bir akıllı telefonun bile çok iyi fotoğraf çekebildiği düşünülse de, yine bu performans bazı kullanıcıları tatmin etmeye yetmeyebilir.

Google Pixel 7 Ultra

En iyisini isteyen akıllı telefon kullanıcılarının bu konuda referans olarak aldıkları site ise tabi ki DXOMARK olacaktır.

Google Pixel 7

En iyi kameraya sahip akıllı telefon koltuğu el değiştirdi

Dünyanın en güvenilir ve en popüler analiz ve karşılaştırma platformlarından biri olan DXOMARK verilerine göre, yakın zamana kadar fotoğraf kalitesi anlamında en iyi kamera 147 puana sahip olan Honor Magic4 Ultimate’di. Bu sürpriz ismi Apple iPhone 14 Pro 146 puan ile izlerken, üçüncü sırada ise Huawei P50 Pro’yu görüyorduk. Ancak artık zirvenin yeni bir sahibi olduğuna göre tüm bu sıralama birer basamak kayacak demektir.

Google Pixel 7 prototipi eBay'de göründü

DXOMARK’ın güncellenen yeni listesine baktığımız zaman artık en iyi kameraya sahip akıllı telefon unvanının 147 puanla Google Pixel 7 Pro’da olduğunu görüyoruz. Her ne kadar bu puan listenin ikinci sırasındaki Honor Magic4 Ultimate ile aynı olsa da, ortalama puanlarda rakibine üstünlük sağlayan Google Pixel 7 Pro böylece rakibine üstünlük sağlamış oluyor.

Kripto para madencileri baskı altında