Ana Sayfa Android Google Pixel 4 Android R ile görüntülendi

Google Pixel 4 Android R ile görüntülendi

Google Pixel 4 Android R ile çalışırken Geekbench 5.0 testinde görüntülendi. Şimdilik Android 11 için ilk ipucu bu görünüyor.

Google, Android’in isimlendirme politikasında Android Q ile değişikliğe gitmiş ve sadece Android 10 ismi ile yeni sürümü çıkarmıştı. Ancak Google’ın yine Android sürümünde testlerine harfler ile yaptığı ortaya çıktı. Geçtiğimiz yıl tanıtılan Google’ın amiral gemisi Pixel 4 ailesi bugün Geekbench testinde görüntülendi.

Google Pixel 4a özellikleri kesinleşmeye başladı

Geekbench 5.0 testinde görüntülenen Pixel 4’ü haber konusu yapan ise kullandığı Android sürümü oldu. Performans testinde Android R ile görüntülenen telefon, tek çekirdek bölümünden 712 puan ve çoklu çekirdek bölümünden ise 2181 puan alıyor. Bu puanları belirtiyoruz çünkü Android R ile telefonun performansında gözle görünür bir artış sağlanacak.

Google Pixel 4 Android R

2020’nin Ekim ayında tanıtılacak olan Pixel 5 ailesi Android R sürümü ile gelecek. Android R sürümü ise Mayıs ayında düzenlenmesini beklediğimiz Google I/O 2020 etkinliğinde resmen tanıtılacak. Google, geçtiğimiz yıl 3. parti telefon üreticileri ile Android sürümlerini test etmeye başlamış ve bu olaydan oldukça fazla kazanım elde etmişti.

Teknoloji devinin 2020 yılında da Samsung, Xiaomi ve Sony gibi isimler ile anlaşıp, Android R’nin testlerine başlayacağını düşünüyoruz. Huawei ise maalesef ki bu testlerden mahrum kalacak. ABD ile Çin arasındaki gerginliğin kurbanı olan Huawei, yaptırımların asıl zorluğunu Android R sürümünde çekecek gibi görünüyor. Umarız Huawei, Google ile arasını en kısa sürede düzeltir ve Android R’yi hızlı bir şekilde telefonlarına sunar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting