Performans testinde zirveyi ROG Phone 6 Pro aldı

ASUS ROG Phone 6 Pro

Piyasadaki en güçlü telefonların performanslarını test eden AnTuTu’nun en yeni listesinde zirveyi ASUS ROG Phone 6 Pro aldı.

Piyasadaki akıllı telefonları test ederek performans konusunda hangisinin daha üstün olduğunu belirleyen ve en saygın performans testlerinden biri olan AnTuTu, 2022’nin temmuz ayı itibarıyla en iyi performansı hangi telefonun verdiğini belirledi. Zirveyi ASUS’un kısa süre önce piyasaya sürdüğü amiral gemisi akıllı telefonu ROG Phone 6 Pro aldı.

AnTuTu, bir denklik sağlayabilmek için bu teste sadece Android telefonları alıyor. Yani iPhonelar bu teste tabii değil. Android telefonlar arasında liderliği alan ROG Phone 6 Pro, Qualcomm’un en yeni ve en güçlü yonga seti olan Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alıyor. Aynı şekilde ikinci sırada yer alan Asus Zenfone 9 da bu yonga setinden güç alıyor. Zirveyi Snapdragon 8+ Gen 1’li iki telefonun alması, bu yonga setinin de gücünü sergiliyor. Öte yandan ilk iki sıranın ASUS’a gitmesi, şirketin en güçlü telefonları çıkarma konusundaki iddiasının altını doldurduğunu gösteriyor.

en iyi telefonlar temmuz 2022

İlk iki sırayı alan ASUS telefonlarının ardından üçüncü sırada ZTE’nin Red Magic 7’si geliyor. Onu sırasıyla Xiaomi’nin Black Shark 5 Pro’su, vivo X80, Motorola Edge 30 Pro, vivo X80 Pro, Poco F4 GT ve Xiaomi’nin Redmi K50 Gaming’i takip ediyor.

Öte yandan AnTuTu, sadece amiral gemisi akıllı telefonları değil farklı segmentlerdeki telefonları da listeledi. Amiral gemilerinin hemen bir altındaki kategoride, zirveyi Dimensity 8100-Max yonga seti kullanan OnePlus 10R 5G aldı. Orta segment telefonlarda ise performans testini zirvede tamamlayan telefon Nothing Phone 1 oldu. Orta segment telefonların performans testindeki sıralamasını aşağıda bulabilirsiniz.

orta segment

Stranger Things, Squid Game’in gerisinde kaldı