Asus ROG Phone 6D’nın çıkış tarihi belli oldu

Asus ROG Phone 6D

AnTuTu performans testindeki performansıyla heyecanlandıran Asus ROG Phone 6D’nin çıkış tarihi belli oldu.

Akıllı telefon pazarında ASUS’un adını çok sık duymuyor olsak da şirket bu alanda da varlığını sürdürüyor. Tayvanlı teknoloji şirketi, yakın zamanda hem oyun telefonları ROG Phone 6 ve 6 Pro’yu hem de yeni amiral gemisi Zenfone 9’u kullanıcılarla buluşturdu. Ancak şirketin bu çeyrekte çıkaracağı akıllı telefonlar bunlarla sınırlı değil. Çünkü geçtiğimiz günlerde gelen bilgiler, ASUS ROG Phone 6D’nin de çok yakında piyasaya sürüleceğini göstermişti. Hatırlarsanız ROG Phone 6D, geçtiğimiz günlerde AnTuTu performans testinde görülmüştü.

AnTuTu’da görülmesiyle birlikte çıkışının yaklaştığını anladığımız Asus ROG Phone 6D’nin tam olarak ne zaman piyasaya sürüleceği belli oldu. Asus yeni telefonunu 19 Eylül’de resmen tanıtacak. Şirket, bu etkinlikte ROG Phone 6D Ultimate adını taşıyan yeni telefonunu tanıtacağını resmi olarak duyurdu.

Asus ROG Phone 6D

AnTuTu veri tabanında yer alan bilgilere göre Dimensity 9000+ yonga setinden güç alan ASUS ROG Phone 6D, piyasadaki en güçlü telefonlardan biri olacak. Hatta belki de en güçlüsü olacak. Çünkü hatırlarsanız AnTuTu’nun son paylaştığı en güçlü telefonlar listesinin zirvesinde Asus ROG Phone 6 Pro yer alıyordu. ROG Phone 6D’nin AnTuTu puanı, 6 Pro’dan bile daha yüksek. Bu yüzden çıktığı zaman 6 Pro’yu zirveden indirerek tepedeki yerini alması bekleniyor.

MediaTek’in Dimensity 9000+ yonga setini kullanan ROG Phone 6D’nin Snapdragon 8+ Gen 1’den güç alan ROG Phone 6 Pro’dan bile iyi performans vermesi, bu neslin mobil yonga seti savaşında Qualcomm’un bir adım geride kaldığını gösteriyor ki bu pek rastlamadığımız bir durum. Çünkü genelde geride kalan taraf MediaTek olurdu. Ancak bu kez Dimensity 9000+ performansıyla göz dolduruyor ve Snapdragon 8+ Gen 1’i bile gölgede bırakıyor. Dimensity 9000+’lı 6D’nin AnTuTu’dan aldığı CPU puanı, en yakın Snapdragon’lu telefondan bile yüzde 15 daha yüksek.

Yeni Mafia oyunu duyuruldu