Ana SayfaGenelPegasus bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı: Birçok veri ele geçirildi

Pegasus bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı: Birçok veri ele geçirildi

Pegasus bilgisayar korsanlarının saldırısı ile karşı karşıya. Yaşanan bu olaylar siber güvenliğin önemini bir kere daha göstermiş oldu.

Pegasus bilgisayar korsanlarının yoğun saldırısına uğramaya devam ediyor. Özellikle son yıllarda bu tür saldırıların giderek arttığı görülüyor. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Pegasus bilgisayar korsanları

Türkiye’nin en büyük havayolu şirketleri içerisinde yer alan Pegasus şu sıralar bazı saldırılara uğruyor. Şirketin saldırılara uğraması nedeniyle ilginç gelişmeler yaşanıyor. Son olarak uçuş ekiplerinin bilgileri ele geçirildi. Hackerlar uçuş ekibinde yer alan kişilerin birçok verisine ulaştı.

Pegasus bilgisayar korsanlarının saldırıları ile karşı karşıya

Ortaya çıkan detaylara baktığımızda uçuş ekiplerinin uçuş planlarının yapılması ve diğer bazı destekler için kurulan servisin tarayıcı listeleme özelliğinin açık kaldığı ifade edildi. Bu durum bilgisayar korsanları tarafından fark edildi ve çalışanların kişisel bilgileri ele geçirildi.

Pegasus bilgisayar korsanları

Bu sistem açığı 21 Mart 2022 tarihinde ortaya çıktı. Yani henüz yeni olan bir olay değil. Ancak veri ihlalinin 31 Mayıs 2022 tarihinde görüldüğü söyleniyor. Şimdilerde ise olay daha yeni yeni ortaya çıktı. Pegasus konuyla ilgili net bir açıklama yapmadı. Ancak verilerin üçüncü taraf kişiler tarafından kullanıldığı ifade ediliyor.

Pegasus verileri tehlike altında

Birçok bilgi şu anda tehlike altında. Pegasus çalışanlarının isim ve soyisim bilgileri ile birlikte telefon numaraları ve e-posta adresleri şu anda bilgisayar korsanlarının elinde. Bu birçok kullanıcı için de tehlikeye oluşturuyor.

Eurovision 2022 Rus hackerlar tarafından hedef alındı

Özellikle son yıllarda siber saldırıların çok ciddi şekilde artış gösterdiği görülüyor. Bu durum siber güvenliğin ne kadar önemli olduğunu bir kere daha bizlere gösterdi. Özellikle Yemeksepeti vakaları işi başka bir boyuta taşımıştı. Şimdi ise birçok kurumsal şirketin benzer saldırılar ile karşı karşıya kaldığını görüyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting