Ana SayfaGüvenlikDomino's Türkiye bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı

Domino’s Türkiye bilgisayar korsanlarının saldırısına uğradı

Domino’s Türkiye bilgisayar korsanlarının saldırıları ile karşı karşıya. Son zamanlarda bu tür saldırıların çok büyük oranda arttığını görüyoruz. Peki bu saldırılar sonucunda neler oldu?

Küresel çapta önemli bir pizza markası olan Domino’s Türkiye bilgisayar korsanlarının saldırıları nedeniyle zor zamanlar yaşıyor. Gelen açıklamalara baktığımızda tüm bu siber saldırıların kötü sonuçlandığı ortaya çıktı. Özellikle Yemeksepeti gibi platformlar da hackerların saldırısına uğramıştı.

2021 yılı genel olarak değerlendirildiğinde bilgisayar korsanlarının iştahlandığı bir yıl oldu. Hem Türkiye’de hem de dünyada birçok farklı kurum ve kuruluş saldırıya uğradı. Hatta Türkiye’de üniversiteler ve bazı belediyeler bile siber saldırılar ile karşı karşıya kaldı.

Domino’s Türkiye bilgisayar korsanlarının açık hedefi oldu

Türkiye’de yaşanan saldırılar giderek artıyor. İddiaya göre 9 Ocak 2022 tarihinde gerçekleşen Domino’s pizza hack saldırısı birçok kişinin verisinin ele geçirilmesi ile sonuçlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan şirketin Türkiye sitesi gerçekleri söyledi.

Domino's Türkiye bilgisayar korsanlarının

Yemeksepeti kullanıcı verileri yakında herkesle paylaşılabilir: Hackerlar ısrarcı

Domino’s Türkiye, korsanların saldırısı sonrasında kullanıcıların şifrelerini değiştirmesi gerektiğini belirtti. Aynı şifreyi başka siteler için kullanıyorlarsa bunları değiştirmelerinin büyük bir önem taşıdığı söylendi. 2022 yılında da siber saldırıların korkunç bir şekilde artacağı tahmin ediliyor.

Dominos’dan gelen resmi açıklama

Kamuoyunun bilgisine,

Şirketimiz, tarafımıza gelen bir e-posta ile müşterilerimize ait kişisel verilere erişildiği iddiasıyla kimliği belirsiz kişi veya kişilerce tehdit edilmiştir. Bu çerçevede kamuoyunu bilgilendirmemiz gereği hasıl olmuştur.

Tehdit içeren söz konusu e-postanın ardından detaylı incelemeler şirketimiz tarafından derhal başlatılmış, teknik kontroller sağlanmış, teknik ve idari tüm tedbirler alınmış ve Kişisel Verilerin Korunması Kurumuna gerekli bildirimler yapılarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmak suretiyle hukuki süreç başlatılmıştır.

Bu noktada önemle vurgulamak isteriz ki kurumumuz; finansal bilgileri içeren herhangi bir kredi kartı verisi tutmamaktadır ve finansal verilere erişim söz konusu değildir.

Kullanıcı verilerinin korunması esasını en temel öncelikleri arasında gören Domino’s, her zaman olduğu gibi bundan sonra da siber güvenlik tedbirlerini en üst düzeyde almaya devam edecektir.

Önümüzdeki süreçte şeffaflık ve açıklık ilkelerimiz gereği konu hakkındaki detayları aktarmayı sürdüreceğiz.

Saygılarımızla,

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting