“Para Avcısı” kripto para konusunda fikrini değiştirdi

kripto para

Para Avcısı (The Wolf of Wall Street) filminde Leonardo DiCaprio’nun canlandırdığı Jordan Belfort, kripto para konusunda fikrini değiştirdi.

Leonardo DiCaprio’nun başrolünü üstlendiği Para Avcısı (The Wolf of Wall Street) filmine konu olan ve Amerika’da The Wolf of Wall Street (Wall Street’in kurdu) olarak anılan Jordan Belfort, yıllar önce kriptonun bir geleceği olmadığını söylüyordu. Ancak görünen o ki aradan geçen sürede yaşananlar Belfort’un fikrini değiştirmiş. Çünkü kendisi şu sıralar kripto parayı “dijital altın” olarak tanımlıyor ve bu konuda finansal yatırım tavsiyeleri veriyor.

Para aklama ve dolandırıcılık suçlarından 22 ay hapis yatan ve The Wolf of Wall Street filmine de konu olan aşırılıklarıyla tanınan Belfort, geçtiğimiz günlerde New York Times’a kripto para ve NFTler hakkında önemli açıklamalar yaptı. Kripto paraların ve merkezi olmayan finansın finans dünyasının geleceği olduğunu söyleyen Belfort, bu yüzden bu konuları bilmenin önemli olduğunu söylüyor. Bu konuda bilgi sahibi olmak isteyenler için de bir atölye düzenliyor. Belfort bu atölyeye katılanların hem kripto pazarı hakkında bilgi ve strateji sahibi olacağını hem de sektörü yakından tanıyacağını iddia ediyor. Elbette bu atölyeye katılma ayrıcalığı için katılımcıların 40 bin dolar ödemesi gerekiyor.

340 milyon sterlin değerinde Bitcoin'i yanlışlıkla kaybetti!

Belfort kendisini kripto dünyasına öylesine kaptırmış ki atölyesine katılan insanlardan ödemeyi de kripto şeklinde alıyor. Ancak sadece Bitcoin ya da Etherium kabul ettiğini söylüyor. Belfort başta Dogecoin olmak üzere “ciddiyetsiz” olarak tanımladığı bazı kripto paralara karşı ise mesafeli duruyor.

Belfort yatırımlarını da artık NFT ve kripto pazarına yaptığını söylüyor ki kendisi geçen yıl Cryptopunk NFT’si için neredeyse yarım milyon dolar ödemiş, sonra da Twitter’da profil resmi olarak kullanmıştı. Üç yıl önce YouTube’a bir video yükleyerek insanları “Bitcoin çılgınlığı” hakkında uyaran Belfort, bugün ise nft.com adını taşıyan bir NFT platformunda yatırımcı olduğunu açıkladı. Görünen o ki kripto dünyasında yaşananlar Belfort’un bu pazara yaklaşımını 180 derece değiştirmiş.

Microsoft, güvenlik açığı bulanlara büyük ödüller verecek


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir