Oppo Watch 3 ve Watch 3 Pro piyasaya sürüldü

Oppo Watch 3

Oppo, yeni akıllı saatleri Oppo Watch 3 ve Watch 3 Pro’yu piyasaya sürdü.

Akıllı saat dediğimizde aklımıza ilk gelen şirketlerden biri değil belki ama Oppo da akıllı saat pazarında varlık göstermeye devam ediyor. Çin merkezli teknoloji devi, yeni akıllı saatleri Oppo Watch 3 ve Watch 3 Pro’yu geçtiğimiz günlerde düzenlediği etkinlikte resmi olarak tanıttı. Kısa süre sonra da Çin’de piyasaya sürdü.

Oppo’nun yeni akıllı saatleri, Qualcomm’un temmuz ayında duyurduğu yeni akıllı saat sistemi Snapdragon W5 Gen 1’i kullanan ilk akıllı saatler olmalarıyla dikkat çekiyor.

oppo watch 3 1

Oppo Watch 3, 1.75 inç AMOLED ekranla geliyor. Üzerinde 3D cam olan ekranın çözünürlüğü 372×430. Akıllı saatin 400 mAh’lık bataryası 60 dakikada full doluyor ve tam kullanımda dört gün dayanıyor. Daha tasarruflu bir kullanımda ise batarya tek şarjla 10 gün dayanıyor.

1 GB RAM’e sahip akıllı saatin dahili depolama alanı 32 GB. Saatte Bluetooth 5.0, eSIM, NFC, 5ATM suya direnç ve GPS özellikleri bulunuyor.

Pro modeli ise 1.91 inçlik daha büyük bir AMOLED ekranla geliyor. Pro modelinin bataryası da büyük ekranını karşılayacak şekilde 550 mAh’a çıkartılmış. Bu batarya tam kullanımda beş gün, tasarruflu kullanımda 15 gün tek şarjla dayanıyor. Bataryanın full şarj edilmesi ise 65 dakika sürüyor. Ekran boyutu ve batarya kapasitesi dışında standart model ile Pro model arasındaki farklar tasarımdaki detaylardan ibaret. Çünkü diğer tüm teknik özellikler aynı.

Standart model, Çin’de yaklaşık 220 dolara satışa sunuldu. Pro modelin fiyatı ise yaklaşık 275 dolar. Çin’de siparişe açılan akıllı saatler 19 Ağustos’ta raflardaki yerini alacak. Oppo’nun akıllı saatlerini Çin dışına ne zaman çıkaracağı ise bilinmiyor.

iPhone 14 fiyatı beklenenden pahalı olabilir