Oppo Türkiye olayları ile ilgili açıklama yaptı!

Oppo Reno 5 Gaming Edition geliyor!

Oppo’nun büyük umutlarla İstanbul Tuzla’da açtığı teknoloji tesislerine ilişkin aldığı şok edici kararın etkileri sürüyor.

Oppo Türkiye olayları ile ilgili açıklama yaptı! Oppo, 2020 yılının Mart ayında, İstanbul Tuzla’da 50 milyon dolarlık bir yatırımla akıllı telefon üretim tesisi kurmuştu. Bu fabrikada Oppo ve Realme marka telefonlar üretmeye başlayan Çinli teknoloji şirketi, bu hamlesiyle hem Türk halkının sempatisini kazanmış hem de kendi üretim maliyetlerini minimize etmiş olmuştu. Ancak geçtiğimiz günlerde, şirketin bu fabrikada çalışan 500 kişinin işine son vermesi, bir anda tüm gözlerin Oppo üzerine dönmesine neden oldu.

Birbiri ardında gelen ve hemen her yerde farklı bir sebebe bağlanan bu hareketin arkasında yatan nedeni açıklama gereği hisseden Oppo, bugün bir yazılı bir açıklama yaparak artan maliyetler yüzünden böyle bir karar verildiğini duyurdu.

oppo reno 7

Oppo Türkiye olayları ile ilgili açıklama yaptı!

Oppo tarafından yapılan açıklamanın tam metni ise şöyle: “Artan maliyetler hedeflenen üretim kapasitesini etkilemiştir. Ne yazık ki, sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu. Dünya genelinde devam eden hammadde ve yedek parça sıkıntısı ve buna bağlı fiyat artışları, Oppo ürünlerinin üretildiği İstanbul’daki fabrikanın da hedeflenen üretim kapasitesini etkilemiştir. Ne yazık ki, sonuç olarak, geçtiğimiz günlerde bazı işten çıkarmalar oldu. Ancak Türkiye, Oppo için önemli bir pazar olmaya devam ediyor ve Oppo bu pazarda uzun vadede kalmayı planlıyor.”

Ne diyelim, umut ediyoruz ki pandemi ve küresel enflasyonun vurduğu hammadde fiyatları en yakın zamanda normale döner de, Oppo gibi markalar da üretim yapmak için ülkemizi tercih etmeye devam eder.

Samsung’dan ilginç 2025 hedefi