Samsung’dan ilginç 2025 hedefi

Samsung Galaxy S21 FE özellikleri kesinleşti

Son yıllarda gözle görülür çevreci hedefleriyle herkesin takdirini toplayan Samsung, 2025 hedefleriyle çıtayı iyice yukarı çıkardı.

Samsung’dan ilginç 2025 hedefi, bunu gerçekten yapabilir mi? Samsung, her yıl olduğu gibi bu yıl da CES fuarını en iyi şekilde geçiren firmaların başında geldi. CES 2022’ye damga vuran isimlerin başında gelen Samsung, kapanışı çevreci politikaların tanıtımı ve gelecek planların anlatımı ile yaptı.

Bilindiği üzere 2009 yılından bu yana geri geri dönüşüm kapsamında önemli çalışmalar yapan ve ürünlerinde önemli oranda geri dönüştürülmüş atık kullanan şirket, 2022 yılında da bu çalışmaların artarak devam edeceğini duyurdu.

Sadece 2021 yılında çevreci politikalar sayesinde 700.000 metrik ton daha emisyon üretimi gerçekleştiren Samsung, 2022 yılında bu sayıyı 1 milyon metrik ton sınırının üzerine taşımak istiyor.

Samsung’dan ilginç 2025 hedefi

Şirketin en önemli amaçlarından birinin yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek olduğunu söyleyen yetkililer, üç yıl içerisinde yani 2025 yılına kadar tüm mobil ürünler ve ev aletlerinde kullanılacak yeni teknolojiler sayesinde sıfıra yakın bekleme gücü tüketiminin olacağını duyurdu.

Bu iddia gerçekten oldukça ciddiye alınabilecek bir şey. Çünkü şu an sadece günlük kullanımda olan cihazların bekleme modundaki güç tüketimi yüzünden her yıl milyarlarca dolara tekabül eden tutardaki enerji israf ediliyor.

Samsung, açıklamaların sonunda ise dönüştürülmüş plastik kullanımlarına ilişkin verileri paylaştı. Buna göre 2021 yılında önemli bir tutarda geri dönüştürülmüş plastiği ekran üretiminde kullanan Samsung, 2022 yılında bu sayıyı tam 30 kat arttırmayı planlıyor.

Apple Watch bir kez daha hayat kurtardı!