Ana Sayfa Akıllı Telefon Sanayi ve Teknoloji Bakanı Oppo açıklaması yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Oppo açıklaması yaptı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Oppo ile ilgili yatırım tartışmalarına bir açıklık getirdi. İşte büyük bir heyecan yaratan bu durumla ilgili merak edilen bütün detaylar.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Oppo için son derece olumlu açıklamalar yaptı. Küresel çapta 40 civarında ülkeyi hedef alan bu şirket, hatırlayacağınız üzere Türkiye’de üretim yapmak istediğini açıklamıştı. Özellikle yabancı yatırımcı problemi yaşayan Türkiye’de bu az bile olsa ekonomiye katkı sağlayacak.

OPPO Türkiye Genel Müdürü Weijian Zhou, uzun bir süredir Türkiye’de yatırımları artırma kararı aldığını söylemişti. Yaptığı açıklamada Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte, aynı zamanda Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yetkilileriyle de görüştüğünü ifade etti. Ona göre genel durum son derece olumlu. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalarda Oppo yatırımı doğrulandı.

Oppo Türkiye’ye çok ayrı bir önem veriyor

Oppo tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, Türkiye onlar için son derece önemli. Avrupa’da en fazla satış yapılan ülkenin Türkiye olması, şirketin buraya daha çok yatırım yapmasını sağlıyor. Ülkeye henüz kısa bir süre önce giriş yapan bu şirket, gerçekten çok hızlı bir ivme kazandı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Oppo

Avrupa satışlarına bakıldığında, genellikle Apple ve Samsung gibi şirketler tercih ediliyor. Ayrıca Xiaomi Avrupa’da iyi bir sıralamaya ulaşmış durumda. Fakat Oppo, Avrupa içerisinde aslında tam olarak istediği başarıyı elde edemiyor. Bu nedenle firmanın gözü Türkiye gibi ülkelerde.

Türkiye’de hem satışlarını artırmak isteyen hem de gümrük vergisinden kurtulma amacında olan büyük şirketler, yatırım yapmak istiyor. Ayrıca işgücünün ucuzlamaya başlaması yine başka bir faktör. Türkiye’de oldukça popüler olan Samsung ise yatırım yapmayı planlayanlar arasında yer alıyor. Peki sizin Oppo ve Samsung ile ilgili düşünceleriniz neler? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting