Oppo kendi yonga seti için kolları sıvadı

oppo1

Teknoloji sektöründeki önemli isimlerden biri olan Oppo kendi yonga setini üretmek için kolları sıvadı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Oppo kendi yonga seti için kolları sıvadı. Son dönemde tüm dünya gündemini ilgilendiren bir sorun söz konusu. Çip sıkıntısı. Bu sıkıntı hem hammadde, hem de üretim tarafında ciddi problem oluşturmuş durumda. Çip sıkıntısının ortaya çıkması özellikle teknoloji tarafındaki isimleri de olumsuz etkiliyor.

Bilindiği üzere akıllı telefon sektöründe kendi yonga setini geliştiren isim sayısı hayli kısıtlı. Huawei, Apple ve Samsung bu teknolojiyi elinde bulunduruyor. Sektördeki diğer isimler ise Qualcomm ve MediaTek gibi devlerin kapısını çalıyor.

Mevcut çip sıkıntısı özellikle kendi yongasını üretmeyen şirketleri hayli zor durumda bıraktı. Bu problemler bazı üreticileri ar-ge tarafında önemli adımlar atmaya zorladı.

Oppo kendi yonga seti için kolları sıvadı

Oppo kendi yonga seti için kolları sıvadı

Ar-ge tarafında önemli adımlar atması beklenen isimlerden birisi de Oppo. Bir süredir ülkemizde de kurumsal olarak hizmet veren Çinli üretici, kendi yonga setini üretmek için harekete geçti. İlk etapta nasıl bir yol izleneceği şimdilik bilinmiyor.

Fakat Oppo önümüzdeki yıl kendi yonga setiyle donattığı üst segment modelini satışa sunma niyetinde. Bu ne zaman, nasıl gerçekleşir şimdilik kestirmek güç. Fakat önümüzdeki süreçte Oppo haricindeki diğer isimlerin de yonga seti üzerine önemli adımlar atması bekleniyor.

Hatırlanacağı üzere Xiaomi de bir süre önce bu tarz adımlar atma niyetindeydi. Fakat Çinli üretici genel üretim aşamasına bir türlü geçemedi.

Apple yine yapacağını yaptı