Ana sayfa Donanım OPPO yonga seti üretmek için kolları sıvadı!

OPPO yonga seti üretmek için kolları sıvadı!

Huawei’den sonra şimdi de Çinli diğer dev OPPO yonga seti üretmek için kolları sıvamış durumda. Peki, OPPO neden böyle bir karar aldı?

Android pazarında işler kızışmaya devam ediyor. Qualcomm ile başlayan yonga seti üretimine, Samsung Exynos serisi ile katılmıştı. MediaTek ise Helio yonga setleri ile bu alanda faaliyetlerine devam ediyordu. Son olarak ise Huawei de Kirin yonga seti modelleri ile kendi telefonlarını beslemeye başlamıştı.

Bugün ise bir haber de OPPO cephesinden geldi. OPPO’nun kendi yonga setleri üzerinde çalıştığı söyleniyor. OPPO’nun böyle bir karar almasındaki nedenin Qualcomm’a artık güvenmemesi olarak gösteriliyor.

Galaxy Z Flip ile Motorola Razr düşme testinde kozlarını paylaştı! Hangisi daha sağlam?

25 Şubat 2020 tarihinde Hindistan’da düzenlenecek olan etkinlikte OPPO Reno 3 modeli tanıtılacak. Ancak bu modelde yine Qualcomm’un yonga seti yer alacak. OPPO’nun yonga seti üretse bile bu yonga setlerini 2021’den önce kullanma gibi bir ihtimali bulunmuyor.

Firmaların kendi yonga setlerini üretmesi donanım – yazılım uyumu açısından oldukça sağlıklı görünüyor. Ortada bu konuda örnek gösterebileceğimiz Apple gibi bir dev var. Samsung, nedendir bilinmez Exynos yonga setleri ile bu uyumu yakalayamadı.

OPPO yonga seti

Huawei’nin Kirin yonga seti ile özellikle üst segmentte büyük işlere imza attığı da ortada. Bakalım OPPO yonga seti üretimine başladıktan sonra Android telefon pazarındaki konumunu güçlendirebilecek mi? Bekleyip göreceğiz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni nesil konsollar geliyor. 18 Mart tarihinde detayları paylaşılacak olan PS5 hakkında bilinen her şeyi derledik. İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4 satışa sunulalı...

Son Haberler