Snapdragon 865 için sıraya girdiler!

snapdragon 865

Qualcomm merakla beklenen yeni nesil üst seviye yonga setini tanıttı. Çinli üreticiler Snapdragon 865 için adeta birbirleriyle yarıştı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Akıllı telefon pazarında birçok üretici mevcut. Yani bugün Android işletim sistemine sahip bir telefon satın almaya kalksanız, önünüze geniş bir model yelpazesi çıkıyor. Fakat bu geniş model yelpazesinde bile pek çok bileşenin aslında aynı olduğunu görüyorsunuz.

Özellikle yonga seti tarafında üreticilerin seçenek sayısının hayli kısıtlı olduğu söylenebilir. Günümüzde kendi yonga setini üretebilen akıllı telefon üreticisi sayısı bir eldeki parmak sayısını geçmiyor. Hal böyle olunca geri kalan üreticiler de 3. parti yonga seti üreticilerle çalışmak zorunda kalıyorlar.

snapdragon 865

Bu alanda Qualcomm’un sektörü tekeline aldığı söylenebilir. Özellikle Avrupa ve Amerika’da satışa sunulan orta ve üst segment modellerin büyük bir çoğunluğu Qualcomm tarafından üretilen yonga setlerinden güç alıyor.

Görünen o ki bu durum önümüzdeki süreçte de devam edecek. Geçtiğimiz gün Qualcomm’un tanıttığı yeni yonga seti Snapdragon 865 özellikle Çinli üreticiler tarafından yoğun ilgi gördü.

Sektörün önde gelen isimlerinden Oppo, Motorola, Xiaomi ve Realme önümüzdeki süreçte üretecekleri modellerde Snapdragon 865 yonga setini kullanacaklarını açıkladılar.

Ayrıca HMD Global’de önümüzdeki dönemde yeni Snadpragon serisiyle yola devam edeceklerini açıkladı. Finli üretici SD865 kullanımına değinmedi fakat 5G destekli SD765 yonga setinden faydalanacaklarını belirtti.

SD865 tanıtıldı! Tüm özellikleri için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir