OpenAI, ChatGPT gizliliğini koruyacak adımlar attı

OpenAI, ChatGPT için devrimsel bir özellik sunuyor

OpenAI, ChatGPT ile fazlasıyla gündemde. Şirket şimdi veri gizliliğini koruyacak bazı önlemler alıyor. İşte tüm detaylar.

OpenAI, ChatGPT’nin gizlilik kontrollerini sıkılaştırıyor. Şirket bugün, AI chatbot kullanıcılarının artık sohbet geçmişlerini kapatarak verilerinin başkaları tarafından kullanılmasını engelleyebileceğini duyurdu. “Bugünden itibaren” kullanıma sunulan kontroller, ChatGPT kullanıcı ayarları altında, Veri Kontrolleri etiketli yeni bir bölüm altında bulunabilir. “Sohbet Geçmişi ve Eğitim” düğmesini kapattıktan sonra, son sohbetlerinizi artık kenar çubuğunda görmeyeceksiniz.

OpenAI, ChatGPT gizliliğini koruyacak adımlar attı

Geçmiş kapalı olsa bile OpenAI, sohbetlerinizi 30 gün boyunca saklayacağını söylüyor. Bunu kötüye kullanımı önlemek için yapıyor ve şirket bunları yalnızca izlemesi gerekiyorsa inceleyeceğini söylüyor. 30 gün sonra şirket onları kalıcı olarak verileri sildiğini söylüyor.

OpenAI ayrıca aylık 20 ABD doları tutarındaki ChatGPT Plus planına ek olarak yaklaşan bir ChatGPT Business aboneliğini de duyurdu. Şirket, “verileri üzerinde daha fazla kontrole ihtiyaç duyan profesyonelleri hedefliyor.” Yeni plan, API’si ile aynı veri kullanım politikalarını izleyecek, yani varsayılan olarak eğitim için verilerinizi kullanmayacak. Plan “önümüzdeki aylarda” kullanıma sunulacak. Piyasaya sürüldüğünden beri bir çok eleştiri ile karşı karşıya gelen chatbox her şeye rağmen kullanımda kalmaya devam edecek gibi. Günden güne gelişen chatbox bu kapsamda daha fazlasını da sunmaya hazırlanacak diyebiliriz. Siz de ChatGPT kullanıyorsanız verilerinizi artık korumanız mümkün. Şirket gelişmiş güncellemeler ve veri gizliliği sunmaya devam edecek.

Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü 2 saatlik kullanım sunacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir