Okullar açılıyor! Peki yoklama alınacak mı?

Okullar tekrardan kapanacak mı

Okulların açılmasına artık sayılı günler kaldı diyebiliriz. 6 Eylül itibariyle tüm seviyelerde yüzyüze eğitim başlamış olacak. Peki okula gelmeyenler yok mu yazılacak? İşte bu konuya ilişkin tüm detaylar.

Okullar açılıyor! Peki yoklama alınacak mı? Yaklaşık olarak 1.5 yıldır okulların kapalı olduğunu söylesek sanırım pek de yanılmış olmayız. Hatırlanacağı üzere Türkiye’de ilk koronavirüs vakası 2020 yılının Mart ayında ortaya çıkmıştı. Koronavirüs vakasının ortaya çıkmasıyla birlikte okullar da kapanmıştı.

2020 Mart ayından beri pek çok sınıf kademesinde dersler uzaktan olarak devam etti. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte yüzyüze eğitim de uzun bir aradan sonra tekrardan başlamış olacak.

MEB çocuklar için

Okullar açılıyor! Peki yoklama alınacak mı?

Bu hususta öğrencilerin en çok merak ettiği şey yoklama alınıp alınmayacağı. Hali hazırda Milli Eğitim Bakanlığı bu konu hakkında net bir açıklamada bulunmadı. Hibrit bir model seçeneği sunulmadığı için derslerin zorunlu haller dışında yüzyüze verileceğini söyleyebiliriz. Peki bu ne anlama geliyor. Eğer dersler yüzyüze devam edecekse devam zorunluluğu da aranacaktır. Dolayısıyla yoklama alınması ve öğrencilerin yok yazılması muhtemel görünüyor.

Tabi ki bir kez daha belirtmemiz gerekiyor. Henüz bu konu hakkında yapılmış net bir açıklama yok. Büyük bir aksilik olmazsa okullar açılana kadar bu konuda net bir açıklama yapılmasını bekleyebiliriz. Eğer Milli Eğitim Bakanlığı bu konu ile ilgili bir açıklamada bulunursa direkt olarak takipçilerimizle paylaşacağız.

Apple katlanabilir iPhone’da karar aşamasında


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir