Okullar ne zaman açılacak? Tarih belli mi?

Okullar ne zaman açılacak

Okullar ne zaman açılacak? Sorusu hakkında ilk resmi açıklama geldi. Milyonlarca öğrencinin merak ettiği soru nihayet cevaplandı.

Koronavirüs salgını sonrası okullar direkt olarak uzaktan eğitime geçirilmişti. Belirli süreler aralığında uzaktan eğitime devam edilecek açıklamalarının ardından, 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı’nın sona erdiği açıklanmıştı. Bu açıklamardan sonra kafalarda Okullar ne zaman açılacak? sorusu oluşmaya başladı. Bugün ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama ile bu soru cevaplanmış oldu.

Koronavirüs sürecinde neler yaşandı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 11 Mayıs 2020 tarihinde başlattığı normalleşme sürecinin ardından gözler Milli Eğitim Bakanlığı’na çevrilmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, “Uzaktan eğitim süreci, 2019-2020 eğitim öğretim yılının son günü olan 19 Haziran Cuma gününe kadar devam edecek.” ifadeleri kullanıldı.

Recep Tayyip Erdoğan ise yaptığı açıklamada okulların ne zaman açılacağını duyurdu. Cumhurbaşkanı; kritik Kabine Toplantısı sonrası merak edilen sorunun cevabını verdi. Erdoğan, “Yeni eğitim öğretim yılı Eylül ayında başlayacaktır. Kreşler ve gündüz bakım evleri 15 Haziran’da faaliyete geçecektir.” dedi.

Her yıl olduğu gibi öğrenciler 2020-2021 yılı Eğitim Öğretim sürecine Eylül ayında start verecek. Eylül ayının muhtemelen 2. haftasında açılması planlanan okullarda, şimdilik telafi derslerinin olup olmayacağı bilinmiyor.

Apple Store yeniden hizmette! Koronavirüs ile mücadele tedbirleri üst seviyede!

Dünyadaki tüm uzmanlar koronavirüs salgınının dalga dalga olacağını söylüyor. 2. dalganın ne zaman başlayacağı hatta başlayıp başlamayacağı bile belli değil. Eğer söylendiği gibi bir dalga daha başlarsa okulların açılışı ertelenebilir.

Okullar ne zaman açılacak

Cambridge Üniversitesi’nde yeni tip koronavirüs önlemleri kapsamında tüm derslerin 2021 yazında kadar uzaktan olarak gerçekleşeceği açıklanmıştı. Amerika’nın bu salgından çok yara aldığı ortada. Umarız ülkemizde buna benzer bir olay yaşanıp 2. dalga denilen olay bize uğramaz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir