Ana SayfaAkıllı TelefonNothing Phone (1) istediği satış rakamlarına ulaştı

Nothing Phone (1) istediği satış rakamlarına ulaştı

Davetiye sistemiyle satışa sunulmasıyla dikkat çeken Nothing Phone (1), satış rakamlarıyla beklentileri karşıladı.

OnePlus’ın kurucusu olan Carl Pei’nin yeni şirketi Nothing, merakla beklenen ilk akıllı telefonu Nothing Phone (1)’i Temmuz ayında piyasaya sürdü. Ancak Nothing ilk telefonunu doğrudan satışa çıkarmak yerine ilginç bir strateji uygulayarak telefonu davetiye sistemi ile satışa çıkardı. Yani telefonu sadece davetiyeye sahip olan kişiler sipariş edebilecekti. Nothing bu strateji sayesinde telefonun daha çok ilgi göreceğini umuyordu. Nitekim öyle de olmuş gibi görünüyor. Çünkü açıklanan son rakamlar Nothing Phone (1)’in satış rakamlarıyla beklentileri karşıladığını gösteriyor.

Nothing Phone (1), çıkışından yaklaşık üç ay sonra, Hindistan’da yüz bin satışa ulaştı. Bu rakam Samsung ya da Apple gibi şirketin telefonları için çok düşük kabul edilir. Ancak söz konusu Nothing gibi pazara yeni girmiş bir şirket olunca, Hindistan gibi rekabetin sıkı olduğu bir pazarda 100 bin telefon satmak bir başarı olarak kabul ediliyor. Ayrıca telefonun kendi fiyat aralığında Hindistan’da en çok satan modellerden biri olması da bu başarıyı pekiştiriyor.

Nothing Phone 1

Hindistan’da elde edilen bu başarı, telefonunun diğer ülkelerde gördüğü talebe dair de iyi bir işaret olarak görülüyor.

Hatırlarsanız Carl Pei, bir önceki şirketi OnePlus’ın ilk telefonlarında da aynı satış stratejisini uygulamıştı. Bu strateji sayesinde hem sınırlı sayıdaki stoklara rağmen talebi karşılamak daha kolay oluyor hem de davetiye sistemiyle satın alınan, az sayıda kişide bulunan bir telefonu alma fikri normalde telefona ilgi göstermeyen bazı kullanıcıları cezbedebiliyor.

Tekken 8 yayınlanan fragmanla duyuruldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting