Nothing Ear (stick) tanıtıldı

Nothing Ear (stick)

Davetiye sistemiyle sattığı Nothing Phone (1) ile başarı yakalayan Nothing, yeni kablosuz kulaklığı Nothing Ear (stick)’i tanıttı.

OnePlus’ın kurucusu olan Carl Pei’nin yeni şirketi Nothing, merakla beklenen ilk akıllı telefonunu temmuz ayında piyasaya sürdü. Ancak şirket ilk telefonunu doğrudan satışa çıkarmak yerine ilginç bir strateji uygulayarak telefonu davetiye sistemi ile satışa çıkardı. İnsanların telefonu satın alabilmek için davetiye sırasına girmesi gerekiyordu. Şirket, bu strateji sayesinde telefonun daha çok ilgi göreceğini umuyordu. Nitekim öyle de oldu. Nothing Phone (1), satış rakamlarıyla şirketin yüzünü güldürdü.

İlk akıllı telefonunun yakaladığı başarıyla birlikte iyi bir momentum yakalayan şirket, zaman kaybetmeden ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Şirketin bir süredir reklamını yaptığı yeni kablosuz kulaklığı Nothing Ear (stick) resmen tanıtıldı.

nothing ear stick

Nothing Ear (stick)’in kabı oldukça ilginç, silindir bir tasarıma sahip. Kulaklık rujlardan ilham alan bu tasarımıyla daha çok bir kozmetik ürününü andırıyor. Zaten şirket de bugüne kadar paylaştığı tanıtım görselleriyle bu yeni ürününü daha çok bir moda ürünü gibi lanse etti.

Nothing Ear Stick kablosuz kulaklık

Nothing Ear (stick)’in resmen tanıtılmasıyla birlikte kulaklığın özellikleri de netlik kazanmış oldu. Nothing tarafından paylaşılan bilgilere göre Ear (stick), tek bir şarjla 7 saat kesintisiz kullanım sunacak. Şarj kabıyla birlikte bu süre 29 saate çıkıyor.

Ear (stick)’te Aktif Gürültü Engelleme (ANC) özelliği bulunmuyor. Ancak kulaklıkta kullanılan Clear Voice Technology, buna yakın bir gürültü engelleme özelliği sunuyor. Kulaklıkların üzerinde oynatma, durdurma ve ses seviyesi gibi temel kontroller için gerekli tuşlar bulunuyor. IP54 sertifikalı kulaklık suya ve toza karşı dayanıklı.

Nothing ergonomik tasarımı sayesinde kulaklıklarının tüm gün takılabileceğini söylüyor ama elbette bunun doğru olup olmadığını görmek için kulaklığa dair ilk bağımsız testlerin sonuçlarını beklememiz gerekiyor.

TikTok, YouTube’un da belini büktü