Nokia 8 tüm hatlarıyla ortaya çıktı

nokia 2

Sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan Evan Blass, Nokia 8’e ait baz bilgileri açıkladı. İşte tüm hatlarıyla Nokia 8 detayları!

HMD Global bünyesinde küllerinden doğma uğraşı veren Nokia, son derece hareketli bir MWC fuarı geçirmişti. Mobil Dünya Kongresi’nde tanıttığı modellerini yeni yeni satışa sunmaya başlayan Finli üretici, şu aralar amiral gemisi modeli üzerine de yoğunlaşmış durumda. Şimdilik Nokia 8 ismi ile lanse edilen modele ait bir görsel, geçtiğimiz gün Evan Blass tarafından Twitter üzerinden servis edildi.

Blass’ın verdiği bilgilere göre Nokia 8 gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 835 yonga setinden alacak. Sistemini 4GB ya da 6GB RAM ile destekleyecek olan telefonun dahili depolama alanı ise min. 64GB olacak.

Evan Blass tarafından sızdırılan Nokia 8 görseline aşağıdan göz atabilirsiniz.

nokia 8

Hatırlanacağı üzere kısa bir süre önce sızdırılan bazı bilgilerde HMD Global’in Zeiss ile el sıkıştığı ve Nokia’nın yeni amiral gemisi modelinde Zeiss logolu kamera kurulumunun olabileceği belirtilmişti. Blass tarafından yayınlanan görselde de Nokia 8’in arka kısmında Zeiss logolu bir çift ana kamera kurulumu olduğu gözlerden kaçmıyor. Blass’ın iddiasına göre her iki kamera da 13MP çözünürlüğe sahip.

Ayrıca Nokia 8’in kutudan ilk çıktığında Android 7.1.1 ile çalışacağı belirtiliyor. Elbette bu bilgilerin henüz netlik kazanmadığını da belirtelim. Nokia’nın yeni amiral gemisi modelinin Avrupa’da 600 euro civarında bir fiyattan satışa sunulması bekleniyor.

Samsung, Apple’ın ardından Xiaomi’yle de anlaştı