Samsung, Apple’ın ardından Xiaomi’yle de anlaştı!

samsung oled

OLED ekran pazarının tartışmasız lideri konumunda bulunan Samsung, Apple’ın ardından Xiaomi’den de önemli miktarda sipariş aldı. İşte detaylar.

Bilindiği üzere Apple şu aralar yeni iPhone modeli üzerinde çalışıyor. Bu yeni iPhone modelinin en önemli özelliklerinden birisi de ön tarafının tamamen OLED ekranla kaplı olması. Fakat Apple’ın elinde bu kadar OLED ekranı üretecek yeterli tesis olmadığı için ezeli rakibi Samsung’un kapısını çalmıştı. İki arasındaki anlaşma sonucunda, Samsung, Apple’ın istediği miktardaki OLED ekranı tedarik etme konusunda söz vermişti.

OLED ekran pazarının tartışmasız lideri konumunda bulunan Güney Koreli teknoloji devi, Apple’ın ardından Xiaomi’yle de el sıkıştı. Akıllı telefon pazarının yükselen isimlerinden biri olan Xiaomi, gelecek nesil akıllı telefonlarda kullanacağı OLED ekranları, Samsung’dan satın alacak.

Aslında, Xiaomi’nin bu konudaki ilk tercihi bir başka Güney Koreli ekran üreticisi LG olmuş. Fakat LG’nin hali hazırdaki üretim kapasitesi, Samsung kadar fazla olmadığı için Xiaomi’nin siparişlerini hedeflenen tarihten 3 ay sonra teslim edilebileceği belirtilmiş. Durum böyle olunca Çinli akıllı telefon üreticisi de rotasını Samsung’a çevirmek zorunda kalmış.

İki dev ismin arasında yapılan anlaşmaya göre, Samsung, Xiaomi’ye 1 milyonu Aralık, 2.2 milyonu ise Ocak ayında olmak üzere toplamda 3.3 milyon OLED panel teslimatı gerçekleştirecek. Xiaomi’nin bu ekranları hangi modeli için sipariş ettiği ise henüz netlik kazanmış değil. Bekleyip göreceğiz.

Xiaomi Redmi 5 ile ilgili ilk bilgiler