Nokia 9 işte böyle görünecek

nokia 9

Nokia’nın önümüzdeki dönemde satışa sunmayı planladığı yeni amiral gemisi modeli Nokia 9 işte böyle görünebilir. İşte konu hakkındaki detaylar.

HMD Global bünyesinde güzel işler yapan Nokia, şu aralar yeni bir amiral gemisi modeli üzerinde çalışıyor. Kısa süre önce ülkemizde de satışa sunulan Nokia 8, demode tasarımından ötürü beklenen ilgiyi görememişti. Bunun üzerine tekrardan çalışmalara başlayan Nokia yetkilileri, bir süredir ince çerçeveleri ile ön plana çıkan Nokia 9 üzerinde çalışıyor.

Şimdilik Nokia 9’un nasıl bir tasarım çizgisine sahip olacağı bilinmiyor. Kısa süre önce sızıntı dünyasının güvenilir isimlerinden biri olan Evan Blass, Nokia 9’un tasarım çizgisine dair bazı bilgiler paylaşmıştı. Blass’ın paylaşımlarının ardından şimdi de Nokia 9’un hatlarını gösteren kısa bir video yayınlandı. Yayınlanan bu videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

Videoda da görüldüğü üzere, yeni Nokia modeli ince çerçevelerle gelecek. Zaten bu seneden sonra, kalın çerçevelere sahip bir amiral gemisi modeli görmemiz biraz zor diyebiliriz. Keza sene başında bu modayı pek önemsemeyen üreticiler bile sonradan hatasından dönmüştü.

Nokia’nın da Nokia 8 üzerine bir çizgi çizerek tamamen yeni bir tasarıma sahip olan Nokia 9 üzerine yoğunlaşması olumlu bir gelişme diyebiliriz. Nokia 9’un ne zaman tanıtılacağı henüz kesinleşmiş değil. HMD Global’den de bu konu hakkında net bir açıklama gelmiş değil. Fakat genel kanı yeni amiral gemisi modelinin 2018’den önce tanıtılacağı yönünde.