Ana sayfa Gundem Japonya'da Nintendo Switch satışları, PS4 satışlarını geçti

Japonya’da Nintendo Switch satışları, PS4 satışlarını geçti

Japonya’da Nintendo Switch satışları, PS4 satışlarını geçti. Bakalım araştırma şirketlerinin ışık tuttuğu rakamlar neler?

Wii gibi başarılı bir konsolun ardından çıkan Wii U, beklenen başarıyı elde edememişti. Ancak Switch, oyuncuların gözünü tekrar Nintendo’ya çevirmelerine sebep olmuştu. Biz de zaman zaman haberlere konu olan satış rakamlarını sizlerle paylaşarak Switch’in peynir ekmek gibi sattığını duyurmuştuk. Ancak Switch durmadı ve Playstation 4‘ü bile geride bırakmayı başardı. Bu konuda araştırmalar yapan Media Crate’in raporuna göre Japonya’da Nintendo Switch satışları, PS4 satışlarını geçti.

Kaç adet Nintendo Switch satıldı

Önceki rakamlara baktığımızda, çıkış haftasında 300.000 satmayı başaran Switch, aynı süreçte, 322.210 satan Playstation 4’ün gerisinde kalmıştı. Ancak Switch, Media Crate’ye göre Playstation 4‘ü geride bırakmayı başardı. 26 Mart 2017 itibariyle Switch, Japonya’da 519,504 sattı. PS4‘e baktığımızda bu rakamın 439,810‘de kaldığını görüyoruz.

Ancak Playstation 4’ün 2013‘te çıktığını ve oyuncuların büyük bir kısmı tarafından temin edildiğini, yani bir nevi piyasada doyuma ulaştığını hatırlatalım. Dolayısıyla çıkışını yeni yapmış Switch’in son ay rakamlarında PS4’ü geçmesi oyun otoriteleri tarafından sürpriz olarak karşılamadı.

Diğer Switch haberlerine baktığımızda;

Amerika’da faaliyet gösteren bir internet sitesi Switch ve NES Classic Edition’ı satışa sunmuştu ve bu konsollar saatler içinde tükenmişti.

Bir kullanıcı Switch için bozuk bir Nintendo 64 konsolu yuva olarak kullanmıştı.

Fallout Shelter, Steam için ücretsiz olarak çıktı

Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler