Ana sayfa Oyun Nintendo Switch satışları ne durumda?

Nintendo Switch satışları ne durumda?

VGChartz, Nintendo Switch’in satışlarını paylaştı. Nintendo Switch, satışları ile PlayStation 4 ve Xbox One’ı bile geride bırakmayı başardı. İşte VGChartz’ın konsol satışları hakkındaki son analizleri.

Nintendo’nun hem el hem de ev konsolu olan Switch, firmanın yüzünü güldürmeye devam ediyor. Dünya genelindeki Switch satışları ile rakiplerini sollayan Nintendo, artık eski nesil diyebileceğimiz Nintendo 3DS satışları ile de rakiplerine yaklaşıyor.

Nintendo Switch satışları tavan yaptı!

VGChartz‘ın açıkladığı raporlara göre; Switch, 2.1 milyon satış ile son yılda konsol pazarının %46.6‘sına hakim olmuş durumda. Sony cephesinde ise 1.9 milyon satış ile PlayStation 4 konsol pazarının yüzde 41.8‘ine hakim olmuş durumda.

Microsoft tarafında maalesef ki işler yolunda gitmiyor. Özel oyunlarını PC’ye getirerek büyük bir hata yapan ve kendi konsol satışlarını baltalayan Microsoft, son yılda sadece 0.5 milyon adet Xbox One satmayı başardı. Xbox One konsol pazarında ise yüzde 11.6‘lık bir orana sahip olabilidi.

Switch için microSD kart seçimi çok önemli!

Nintendo’nun artık eski nesil diyebileceğimiz el konsolu Nintendo 3DS ise 0.4 milyon satış ile el konsollarında yüzde 95.5 gibi inanılmaz bir paya sahip olmayı başardı.

Üretimi durdurulan ve artık ölüme terk edilen PS Vita ise son yıldaki satışları ile sadece yüzde 4.5‘lik bir paya sahip olabildi.

Nintendo Switch

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler