Nintendo Switch, bir yılda toplam Wii U satışlarını geçebilir

Nintendo Switch

Nintendo, finansal sonuçlarını açıkladı. Tahminlere göre Nintendo Switch, bir yılda toplam Wii U satışlarını geçebilir. İşte detaylar.

Nintendo’nun son konsolu Switch, yoluna doludizgin devam ediyor. Bugüne kadar konsol ile ilgili birçok veri paylaştık. Hepsinde de Switch’in başarılı satış rakamları ile Playstation 4 dahil birçok konsolu geride bıraktığını ,hatta Nintendo’nun tarihindeki en hızlı satan konsol olduğunu gördük. Şimdi ise Nintendo tarafından açıklanan finansal sonuçlara baktığımızda Nintendo Switch, bir yılda toplam Wii U satışlarını geçecek gibi görünüyor.

Nintendo, önümüzdeki yılın bu dönemlerinde 10 milyon Switch satacağını tahmin ediyor. Bu sayı, çıkışından itibaren ulaşılan 2.74 milyon satış sayısı ile birleştirildiğinde yaklaşık 13 milyona tekabül ediyor. Firmanın bir önceki konsolu Wii U ise 3 yılda toplam 10 milyon satmıştı. Switch’in popülerliğine bakılırsa Nintendo’nun tahmini gerçekleşecek gibi görünüyor. Bu tahminin gerçekleşmesi durumunda Switch, sadece bir yılda Wii U’nun ömrü boyunca yakaladığı satış rakamını geçecek. Switch, Japonya’da satışa sunulduğu ilk haftada selefi Wii U’nun satışlarını geride bırakmıştı.

Geçtiğimiz günlerde Switch için Mario Kart 8 Deluxe çıkışını yaptı ve kusursuz inceleme puanları aldı. Mario Kart 8 Deluxe’nin yanısıra Nintendo’nun diğer büyük oyunları Super Smash Bros. ve Super Mario Odyssey de Switch’in satışlarını arttıracaktır. Bakalım Switch, bir yılda Wii U’nun toplam satış sayısını geçebilecek mi? Sorulması gereken bir diğer soru ise Switch mi çok başarılı, Wii U mu çok başarısız?

Super Mario Run kaç kere indirildi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir