Ana SayfaGenelNintendo Switch satış rakamları açıklandı

Nintendo Switch satış rakamları açıklandı

Yeni nesil konsolların çıkış arifesinde Nintendo da sessizliğini bozdu. İşte Nintendo Switch satış rakamları. 

Konsol sektörünün en köklü isimlerinden biri olan Nintendo, yeni nesil konsollara karşı Switch’le dayanmaya devam edecek. Hatırlanacağı üzere Nintendo son konsolunu 2017 yılında satışa sunmuştu.

Switch ismiyle satışa sunulan bu konsol PS4 ve Xbox One’dan 4 yıl sonra çıkmış olmasına karşın çok daha güçsüz bir yapıya sahipti. Nintendo’nun hibrit yapıdaki konsolu genel itibariyle taşınabilir yapısı ile ön plana çıkmayı başardı.

Güçsüz bir konsol olması nedeniyle pek çok 3. partiyi alamayan konsol buna rağmen önemli bir satış başarısı elde etti. Peki Nintendo Switch ne kadar sattı?

Nintendo Switch satış rakamları ne kadar? İşte yanıtı

Nintendo geçtiğimiz gün mali çeyrek sonuçlarıyla birlikte Switch’in satış rakamlarını da açıkladı. Yapılan açıklamaya göre Nintendo Switch şimdiye kadar 68.3 milyon adet satmayı başarmış durumda. Bu gerçekten önemli bir başarı diyebiliriz.

3. parti oyunlarla desteklenmeyen bir konsolun bu kadar yüksek satış rakamlarına ulaşmış olması gerçekten de büyük başarı. Elbette burada Nintendo’nun Switch için geliştirdiği oyunları da es geçmemek gerekiyor.

Bilindiği üzere Nintendo’nun Mario, Pokemon ve Zelda gibi pek çok markası mevcut. Dolayısıyla bu markalar üzerinden geliştirilen oyunların konsol satışlarına olumlu yönde etki yaptığı inkar edilemez.

Elbette yeni nesil konsolların çıkışı sonrasında Nintendo’nun nasıl bir yol izleyeceği de farklı bir konu. Bekleyip göreceğiz.

PS5 Stokları Türkiye’de bir kez daha tükendi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting