Nintendo Switch satış rakamları bazında 3DS’i de solladı

nintendo switch

Nintendo, Wii U ile büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Wii ile gelen başarının ardından temkili adımlar atan Japon oyun devi, Wii U ile yanlış kararlar vermiş ve sonuç olarak büyük bir hüsran yaşamıştı. Wii U ile gelen hezimetin ardından, Nintendo’nun yeni konsolunun nasıl bir tasarıma sahip olacağı, daha da önemlisi başarılı olup olamayacağı önemli bir soru işaretiydi. Sonuç olarak 2017’nin Mart ayında satışa sunulan Nintendo Switch, hem oyun severleri, hem de üreticisini memnun etmeyi başardı.

Nintendo Switch yok satıyor

Hem ev konsolu, hem de mobil konsol olarak kullanılabilen Nintendo Switch, Joycon ismini verdiği kontrolcüleriyle de dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı. Pek çok açıdan alışıldık ev konsollarının farklı bir deneyim sunan Switch, hem Amerika’da, hem de Japonya’da adeta yok sattı.

Nintendo, geçtiğimiz günlerde Switch’in satışa sunulduğu günden bu yana ne kadar sattığına ilişkin bir rapor yayınladı. Bu rapora göre, Nintendo Switch Mart 2017’de satışa çıktıktan sonraki 9 aylık dönem içerisinde 8.8 milyon adet satmayı başarmış. Aynı dönem içerisinde Nintendo’nun başarılı ve devrim niteliğindeki el konsolu 3DS ise 7.7 milyon satabilmişti.

Bu rakamlara baktığımızda Switch’in, 3DS’ten bile başarılı bir satış performansına sahip olduğunu dile getirebiliriz.

Ülkemizde de resmi kanallar vasıtasıyla satılmaya başlanan Nintendo Swtich, önümüzdeki dönemde çıkacak olan yeni oyunlarıyla birlikte satış rakamlarını daha da arttıracaktır.

2017’de konsol satışları arttı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir