Nintendo Switch peynir ekmek gibi satıyor!

switch

Nintendo’nun 2017’de satışa sunduğu Switch, aradan geçen zamana karşı hala yoğun ilgi görüyor. Nintendo Switch sadece Japonya’da 10 milyondan fazla sattı.

Nintendo bu nesildeki konsolu Switch’i 2017 yılında satışa sunmuştu. Nintendo Switch, PS4 ve Xbox One’dan yaklaşık olarak 4 yıl sonra satışa sunulmasına karşın, hibrit yapısı nedeniyle güçsüz bir konsoldu.

Bu nedenle pek çok 3. parti yapımcının es geçtiği Switch, yine de muazzam bir satış başarısına ulaştı. Şimdiye kadar Avrupa 10 milyon, Amerika’da ise 15 milyondan fazla satan Switch, Nintendo’nun ana vatanı Japonya’da da 10 milyon satış barajını aşmayı başardı.

nintendo switch

Nintendo tarafından paylaşılan raporda Switch ve Switch Lite modellerinin Japonya’da 3 Kasım itibariyle 10 milyondan barajını aştığı belirtildi.

Tek başına bir konsolun, sadece bir ülkede 10 milyondan fazla satması gerçekten takdire şayan bir başarı. Şunu da dip not olarak belirtmemiz gerekiyor. Japonya’nın toplam nüfusu 130 milyon civarında. Bu da ülkedeki her 13 kişiden 1’inin Switch kullanıcısı olduğu anlamına geliyor.

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı için tıklayın


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir