PlayStation 5’in ilk oyunu duyuruldu!

images 8

Önümüzdeki yıl tanıtılacak olan PlayStation 5’in ilk oyunu belli oldu. Street Fighter 6 bugün PlayStation 5 için duyuruldu!

Yeni nesil konsollara 2020 yılının Kasım ayında geçiş yapacağız. PlayStation 5 ile rakibini yine ezecek olan Sony, konsolun çıkışında gelecek oyunlar hakkında ser verip sır vermiyordu. Ancak bugün Street Fighter cephesinden muhteşem bir haber geldi. Street Fighter V ile aradığı kanı geç de olsa bulan Capcom, bugün ilginç bir PlayStation 5 duyurusu ile karşılaştı.

Death Stranding kargo oyunundan ibaret mi?

Gelen açıklamaya ve afişe göre Street Fighter 6, PlayStation 5 için geliştirilmeye başlanmış. Muhtemelen konsolun çıkış oyunları arasında yer alacak olan SF6 için oldukça şık bir görsel de paylaşıldı. Ryu’nun elinin de yer aldığı 6 simgesinin altında PS5 ibaresi dikkat çekiyor.

Güncelleme: Street Fighter’ın yapımcısı Yoshinori Ono, görselin fan yapımı olduğunu, yeni oyun için 10 yıl daha beklemeniz gerekiyor şeklinde mizahsal bir açıklamada bulundu.

Street Fighter 6

Muhtemelen sadece PlayStation’a özel olacak olan SF6 belki ilerleyen dönemlerde PC oyuncularına da sunulur. Street Fighter 5’i Xbox One’a sunmayan Capcom, yeni nesilde de Xbox’a üvey evlat muamelesi yapacak gibi görünüyor.


PlayStation 5’in ilk oyunu duyuruldu!” hakkında 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir