Ana sayfa Genel Nintendo Switch Lite yoğun ilgiyle karşılandı

Nintendo Switch Lite yoğun ilgiyle karşılandı

Nintendo oyun severlerin merakla beklediği yeni oyun konsolu Switch Lite’ı satışa sundu. Nintendo Switch Lite Japonya’da ilk 3 günde adeta yok sattı.

Nintendo bu nesildeki konsolu olan Switch’i 2017 yılının ilk çeyreğinde satışa sunmuştu. Hibrit yapısıyla dikkatleri üzerine çeken cihaz, hem TV üzerinde, hem de mobil olarak oynanabiliyordu.

Yapısı ve mimarisinden dolayı performans açısından günümüz konsolları PS4 ile Xbox One’ın hayli gerisinde kalan konsol, pek çok otoriteye göre PS Vita kalibresinde bir cihazdı.

Switch güçsüz yapısından ötürü 3. parti geliştiricilerin desteğini tam anlamıyla alamadı. Buna rağmen Nintendo’nun çıkardığı Mario, Zelda ve Pokemon oyunlarıyla hayli geniş kitlelere ulaşmayı başardı.

Switch Lite en çok satan konsol oldu

Nintendo kısa süre önce Switch Lite modelini tanıtmıştı. Normal Switch’in sadece taşınabilir versiyonu olan bu yeni konsol, pek çok kısıtlamayla birlikte 199 dolarlık etikete sahipti. IR Motion Camera, HD Rumble ve harekete duyarlı Joy-Con kumandalarının bulunmadığı model, Japonya’da ilk 3 günde yok sattı.

Nintendo tarafından Famitsu ile paylaşılan rakamlara göre, Switch Lite 3 günde 177.936 adet satmayı başardı. Üstelik bu sadece Japonya’da satılan miktar. Muhtemelen dünya genelinde yarım milyondan fazla Switch Lite modeli satılmıştır.

Bu arada dip not olarak hatırlatalım. Yurt dışında 199 dolar olan Switch Lite, ülkemizde 2000 TL + üzeri fiyatlara satılmakta.

2019’da en çok satacak oyunlar

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 3 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler