Ana sayfa Genel Nintendo Switch en çok satan konsol oldu

Nintendo Switch en çok satan konsol oldu

Nintendo’nun 2017 yılında satışa sunduğu hibrit konsolu Switch, yok satmaya devam ediyor. Nintendo Switch Eylül ayında da en çok satan konsol oldu.

Oyun sektörünü az çok yakından takip edenlerin de hatırlayacağı üzere Nintendo’un bu nesildeki konsolu Switch 2017’nin Mart ayında raflardaki yerini almıştı. Tamamen hibrit bir yapıya sahip olan konsol, hem mobil, hem de TV üzerinden oynanabiliyordu. Bu açıdan rakipsiz bir tasarıma sahip olan Switch’in en büyük dezavantajı ise PS4 ve Xbox One’ın hayli gerisinde kalan teknik donanımıydı.

Switch mobil bir konsol olması nedeniyle teknik donanım açısından 2013 yılında çıkan PS4 ve Xbox One’ın gerisinde kalmıştı. Fakat bu durum satış rakamlarının düşük seyretmesine neden olmadı. Çünkü Nintendo kendi özel oyunlarıyla Switch’i yukarılara taşımayı başardı.

nintendo switch

İlk etapta 3. parti oyun geliştiricilerinin desteğini tam olarak alamayan Switch, Nintendo’nun Zelda, Mario ve Pokemon gibi isimleri sahaya sürmesiyle birlikte milyonlara ulaştı.

NPD tarafından paylaşılan verilere göre, 2019’un genelinde olduğu gibi Eylül ayında da en çok satan konsol Nintendo Switch oldu. Elbette bunda kısa süre önce 199 dolardan satışa sunulan Switch Lite’ın da önemli bir etkisi bulunuyor.

The Outer Worlds sistem gereksinimleri belli oldu

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

ESET NOD32 Antivirus yazılımı ile tehlikelere karşı korunun!

ESET, NOD32 Antivirus yazılımıyla sizi güncel tehlikelere karşı korumayı vadediyor. Ürünün kutusunun içinden çıkan kod ile yazılımı rahatlıkla kurabiliyor ve ardından güncelleyebiliyorsunuz. Sonrasında, tehlikelerle...

Son Haberler