Ana SayfaGundemNintendo Switch oyun basınını ikiye böldü

Nintendo Switch oyun basınını ikiye böldü

Nintendo’nun bu hafta içerisinde satışa sunacağı yeni ev konsolu Switch için ilk incelemeler yayınlandı. İşte Nintendo Switch hakkındaki görüşler.

Bilindiği üzere oyun dünyasının köklü isimlerinden biri olan Nintendo, bu hafta içerisinde yeni konsolu Switch’i satışa çıkaracak. Daima konsol anlayışıyla alışılageldik bir çizginin dışarısında bulunan Nintendo yeni konsolunda da bu tavrından vazgeçmedi. Hali hazırda piyasada bulunan konsollardan hayli farklı bir tasarıma sahip olan Nintendo Switch, oyunculara hem ev, hem de mobil konsol keyfini bir arada sunuyor.

Nintendo Switch’i bir süredir deneyen oyun dünyasının önde gelen mecraları, konsol hakkında farklı görüşlere sahipler. Üstelik bu görüş ayrılıklarındaki uçurum bir hayli fazla. Örneğin mecranın birisi Nintendo Switch’e 10 üzerinden 9 puan verirken, bir diğeri ise 10 üzerinden 5 puan vermiş.

Bir mecra Switch’i şimdiye kadar çıkmış en iyi konsol olarak tanımlarken, diğeri ise zamanımıza yakışmayan bir konsol olarak tanımlıyor.

Uzun lafın kısası, Nintendo Switch her zevke hitap eden bir konsol olmanın uzağında bir yapıya sahip. Elbette mobil tasarımı diğer konsollara nazaran daha avantajlı olabilir fakat Switch için çıkan oyunlar şu anda çok kısıtlı. Eğer RPG tarzındaki oyunları seviyorsanız Zelda’yı oynayıp, 3. parti geliştiricilerin oyunları için uzun bir süre beklemeniz gerekebilir.

Bakalım Nintendo Switch, Wii U’nun yarattığı hayal kırıklığını telafi edebilecek mi? Bunu hep birlikte bekleyip göreceğiz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting