Nintendo, bir animasyon stüdyosu satın alıyor

Nintendo, bir animasyon stüdyosu satın alıyor

Nintendo, Japon CG prodüksiyon şirketi Dynamo Pictures’ı satın aldığını ve şirketin adını “Nintendo Pictures” olarak değiştirmeyi planladığını duyurdu. İşte tüm detaylar.

Şirketin yeni yan kuruluşla amacı, Nintendo IP kullanarak görsel içerik geliştirmek ve “CG animasyonu da dahil olmak üzere görsel içeriğin planlanması ve üretilmesine” odaklanmak. Dinamo, Nintendo ile daha önce Metroid: Other M oyununda çalıştı, Evangelion: 2.0 gibi anime TV dizilerinde de kredileri var. Nintendo, geçtiğimiz günlerde Nisan 2023’e ertelenen Chris Pratt’in başrolde olduğu Super Mario Bros. filmi için hazırlanıyor. Pokémon serisine dayanan Detective Pikachu’nun canlı uyarlaması, bir devam filminin yapım aşamasında olduğu kadar başarılıydı. Yayın, 1993’te Bob Hoskins’in oynadığı Super Mario Bros ile geri döndü.

Nintendo, bir animasyon stüdyosu satın alıyor

Oyun IP’sine dayalı filmler ve TV dizileri şu anda popüler bir trend, Sega’nın popüler karakterine dayanan Sonic gibi filmlerde etkileyici bir başarı elde ediliyor. Sony kısa süre önce bir Uncharted filmi yayınladı ve HBO, Pedro Pascal’ın oynadığı The Last of Us’a dayanan bir TV dizisi üretiyor. En son satın alma işlemiyle şirket, içeriğinin daha fazlasını küçük ve büyük ekranlara getirmeye hazır olabilir, bu da oyunlarının hayranları için iyi bir haber diyebiliriz. Bu yıl oyun severler açısından farklı gelişmelerin yaşandığı bir dönem desek yanlış olmaz.

Twitter Elon Musk davası için dosyayı dünyanın en karlı hukuk firmasına verdi


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir