Netflix, çocuklar için yeni bir özellik sunuyor

Stranger Things 4. sezonunun ilk sekiz dakikası yayınlandı!

Netflix çocuk profilinden izleyecek yeni bir şey seçmek hem ebeveynler hem de çocuklar için bunaltıcı olabilir. Bu sebeple şirket yeni bir özellik sunuyor. İşte detaylar.

Akış hizmetinin Netflix Kids’teki yeni özelliği yetişkinlerin işini kolaylaştıracak. Yetişkin seti için “Bir Şey Oyna” seçeneğine benzer şekilde, Gizemli Kutu özelliği, izleyicilerin daha önce izlemediği yeni bir başlık seçecek. Yeni özellik olan Mystery Box’ın seçtiği yeni şov veya film izleyicinin favorileri olarak belirlenen içeriklere uygun bir içerik olarak belirlenecek.

Netflix, çocuklar için yeni bir özellik sunuyor

Mystery Box’ı denemek için Netflix’te istediğiniz herhangi bir platformda bir çocuk profili seçin. Ardından ana sayfanın üst kısmındaki “Sık Kullanılanlar Satırı”na gidin. Son olarak, bir dizi yeni başlık görmek için “Gizemli Kutu” seçeneğinin üzerine gelin. Bir şirket  sözcüsüne göre, yeni keşif mekanizması günde bir yeni görüntüleme seçeneği sunacak.

Çocuk programları söz konusu olduğunda, şirketin her zamankinden daha fazla rekabeti var. Şirketin ana rakibi Disney +. Hulu, HBOMax ve Apple TV+, tümü çocuklara yönelik programlar sunuyor. Netflix geçen yıl Roald Dahl Story Company de dahil olmak üzere bazı yüksek profilli IP’ler satın aldı. Yayın akışı devi her alanda iyi işler sunmak istese de gelirlerindeki düşüş bu durumu olumsuz etkiliyor olabilir. Bu kapsamda gelirini artırmak için yayın akışı devi elinden geleni yapmaya devam ediyor,

TikTok, kullanıcıları teşvik eden bir güncelleme getirdi

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir