TikTok, kullanıcıları teşvik eden bir güncelleme getirdi

TikTok ortadan kaldırılma

TikTok, kullanıcıları cezbedecek yeni bir özellik sunuyor. İşte tüm detaylar.

Önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak yeni bir sekme, bir videoyu açıklamada etiketlemenize, bahsetmenize ve kredi vermenize olanak tanıyacak. Kullanıcılar uzun zamandır birbirlerini etiketleyebiliyorlar, ancak bu uygulama kullanıcıları orijinal çalışmaya uygun kredi vermeye teşvik etmek için daha büyük bir itici güç. Başka birinin dans hareketini, şakasını, mem’ini veya sesini taklit ettiğinizde, TikTok videolarına atıf eklemek daha kolay olacaktır.

TikTok, kullanıcıları teşvik eden bir güncelleme getirdi

Bir TikTok oluşturduktan veya düzenledikten sonra, gönderi sayfasında yeni bir “video” simgesi göreceksiniz. Buna dokunduğunuzda, favorilerinize eklediğiniz, beğendiğiniz veya yayınladığınız ya da TikTok’unuzla aynı sesi paylaşan bir video seçebileceksiniz. Size ilham veren bir video seçtiğinizde, uygulama onu başlıkta bir söz olarak ekleyecek. Uygulama, video simgesine ilk kez dokunduğunuzda kredi verme özelliğini açıklayacak. Kullanıcılar, videolarından biri bu şekilde etiketlendiğinde de bilgilendirilecek.

Uygulamanın içerik oluşturucu topluluğu direktörü Kudzi Chikumbu, bir blog yazısında, “Bugün, içerik oluşturucu topluluğumuz ve içerik oluşturucularımız için içerik oluşturucu kredisini ve adil ilişkilendirmeyi daha iyi sağlamak için yeni araçlar sunuyoruz” dedi. “Bu özellikler, uygulamanın yaratıcı ifade için bir yuva olarak kalmasını sağlamanın merkezinde yer alan bir kredi kültürünü destekleyen kaynaklara ve ürün deneyimlerine yatırım yapma konusundaki süregelen taahhüdümüzde önemli bir adımdır.” Şirket diğer platformlardan öne geçmek için elinden gelen her şeyi yapıyor.

Rusya Ukrayna savaşında lazer silahlarını test ediyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir