Netflix uygulamasında ücretsiz paket yükseltmek mümkün

Netflix çalışanları şirkete karşı suçlamalarda bulunuyor

Netflix uygulamasında ücretsiz paket yükseltmenizin mümkün olduğunu söylersek muhtemelen bu ilk başta size biraz tuhaf gelebilir. Ancak şirketin farkında olmadığı bir açık nedeniyle bu gerçekten de mümkün. Hadi gelin merak edilen tüm ayrıntılara birlikte bakalım.

Dünyanın en büyük film ve dizi izleme platformları içerisinde yer alan Netflix uygulamasında ücretsiz paket yükseltmek isteyenler ilginç bazı yollara başvuruyor. Normal şartlarda herhangi bir paket yükseltme işlemi yaptığınızda bununla ilgili ek bir ücret yansıtılır. Ancak fark edilen bir detay aslında buna gerek kalmadan paket yükseltmenin mümkün olduğunu gösteriyor.

Netflix bunu bilerek mi yaptı tam bilinmiyor ama yine de bazı kullanıcılar durumdan faydalanıyor. Mesela Netflix temel plan ile birlikte 480P + tek ekran paketi 26.99 TL fiyata sahip. Standart Plan Full HD 1080P + ise 40.99 TL olarak ücretlendiriliyor. Bunlar arasında yapacağınız geçiş fazladan faturanıza yansıyor.

Netflix uygulamasında ücretsiz paket ayrıntısı

Ortaya çıkan bir detaya göre paketler arasında geçiş yaptığınızda fiyat hemen yansımıyor. Mesela temel plan aldığınızı varsayalım. Bunu kullandıktan sonra standart plan paketine geçerseniz normalde hesabınıza fazladan ücret yansıtılması gerekiyor.

Netflix uygulamasında ücretsiz

Netflix tarafından böyle bir yol izlenmiyor. Yeni paketin sunduğu tüm ek avantajlar anında film ve dizilerinize yansıtılıyor. Fakat ödemeyi bir sonraki fatura kesiminde yapıyorsunuz. Böylece yeni üst paketi ücretsiz bir şekilde bir süre kullanmanız mümkün oluyor. Diyelim ki ayın 12’sinde faturanız kesiliyor. Siz de ayın 2’sinde yeni pakete geçtiniz. Bu durumda 10 gün boyunca üst paketi kullanabiliyorsunuz ve herhangi fiyat artırımı yapılmıyor.

Red Notice, Netflix’te izlenme rekorları kırıyor

Netflix uygulamasında ücretsiz paket belki de şirket tarafından kasıtlı olarak sunuluyor. Böylece kullanıcıların daha fazla avantajlardan yararlanması amaçlanıyor. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir