Ana SayfaGenelNetflix, reklam destekli bir seçeneğin geldiğini doğruladı

Netflix, reklam destekli bir seçeneğin geldiğini doğruladı

Netflix, reklam destekli hizmet sunma planlarını geliştirmeye devam ediyor. The Hollywood Reporter’ın belirttiği gibi, şirketin eş başkanı Ted Sarandos, Cannes Lions festivalindeki konuklara Netflix’in daha düşük bir fiyatla reklam destekli bir katman eklediğini doğruladı. İşte detaylar.

CEO yeni reklamlı seçeneğin tüm Netflix kullanıcılarına gelmeyeceğini de duyurdu. Peacock gibi rakiplerde olduğu gibi, pazarlamadan tamamen kaçınma seçeneğiniz olacak. Reklamlı seçenek sadece daha düşük bir bütçe ile paket satın almak isteyen kullanıcılara gelecek. Sarandos daha fazla ayrıntı paylaşmadı. Ancak, Wall Street Journal kaynakları kısa süre önce Google ve NBCUniversal’ın şirketin reklamları içeren planı oluşturmasına yardımcı olacak “en büyük yarışmacılar” olduğunu iddia etti. Her ikisinin de reklam sunmak ve (en azından NBCU’nun durumunda) satmak için özel bir düzenlemesi olabilir. Haberi sızdıranlara göre Netflix ile konuşan sektör yöneticilerinin, her saat göreceğiniz reklam miktarı veya reklam hedefleme olup olmayacağı gibi ayrıntıları öğrenmediği iddia ediliyor. Yayın akışı devinden ise konuyla ilgili yorum istedik.

Netflix, reklam destekli bir seçeneğin geldiğini doğruladı

Sarandos’a göre gelecekteki seçenek, Netflix’in büyük bir müşteri grubunu “masanın dışında” bıraktığının kabul edilmesi. Şirket, geçtiğimiz çeyrekte on yıl içinde ilk kez abone kaybetti ve hızla büyümeye geri dönmek istiyor. Reklam destekli bir plan, şirketin normal fiyatlandırmasından vazgeçen müşterileri çekerek bu amaca yardımcı olabilir. “Daha düşük fiyatlı, reklam destekli bir seçeneğin nasıl piyasaya sürüleceğine karar vermenin henüz ilk günlerindeyiz ve herhangi bir karar verilmedi” ifadeleri de eklendi.

Mark Zuckerberg, MetaVerse’ün yüz milyarlarca dolar kazandıracağına inanıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting